Lietuvoje

2020.11.22 08:03

Sekmadienio orai nelepins – daug kur numatomas lietus ir gūsingas vėjas

LRT.lt2020.11.22 08:03

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT RADIJUI sako, kad sekmadienį daug kur vyraus lietus, pūs stiprus vėjas, galima perkūnija.

Kaip teigia sinoptikė, pastarąją naktį per Lietuvą keliavo gana kontrastingas atmosferos frontas: kritulių juosta daugelyje rajonų atnešė sniego pavidalo kritulius, kurie gana greitai pasikeitė į šlapdribą.

Dėl šios priežasties, pasak M. Kirkliauskaitės, sekmadienio rytą daugelyje šalies regionų vyravo lietaus pavidalo krituliai, o rytiniame pakraštyje – sniegas su šlapdriba. „Taip pat Rytų Lietuvoje formavosi lijundra, dėl kurios buvo slidu“, – priduria ji.

Anot LRT RADIJO pašnekovės, įsismarkavo ir vėjas, kurio gūsiai naktį daug kur siekė 15–18 m/s, o prie jūros ir 19–23 m/s. M. Kirkliauskaitė atkreipia dėmesį, kad ir dieną vėjas išliks gana stiprus.

Vis dėlto jau paryčiais į šalį ėmė plūsti šiltesnio oro masė, pastebi ji. „Temperatūra yra pasiskirsčiusi nuo 0 rytiniuose šalies regionuose iki 6 laipsnių šilumos Žemaitijoje, pajūris yra dar keliais laipsniais šiltesnis – ten temperatūra svyruoja tarp 8–9 laipsnių“, – pažymi sinoptikė.

Taigi, anot M. Kirkliauskaitės, šilta oro masė keis kritulių būvį šalyje, netgi rytiniuose rajonuose, kur yra susiformavusi ir sniego danga.

„Ji (sniego danga – LRT.lt) labai greitai išnyks. Dieną vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus, kai kur jis bus gana intensyvus, todėl didesnė tikimybė, kad šalies Vakaruose su šiuo gausesniu lietumi mes galime tikėtis ir perkūnijos.

Jeigu didesnėje Lietuvos dalyje šiandien vėjo gūsiai sieks 15–18 m/s, vakariniuose šalies regionuose išliks tikimybė, jog jie padidės ir iki 20–22 m/s, tiek pat stiprus vėjas bus ir prie jūros. Vakarų Žemaitijoje ir prie jūros temperatūra kilstels iki 10, kai kur iki 11 laipsnių, o vėsiausia išliks rytiniame šalies pakraštyje – ten oras šils tik iki 2–3, daugiausiai iki 4 laipsnių šilumos“, – komentuoja sinoptikė.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Populiariausi

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 12:02

Dvi žinios iš Verygos: keisis izoliacijos tvarka jau persirgusiems COVID-19 ir nerimas dėl augančio mirčių skaičiaus griežtesnė tvarka gresia ugdymo ir prekybos sektoriams; atnaujinta 13.02

14
Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 07:43

Veryga apie tai, kaip sutiksime Kalėdas: esu labai skeptiškas, kad pavyks išsisukti vien rekomendacijomis COVID-19 audinių ūkyje „kelia nerimą“, laukiama veterinarinių išvadų