Lietuvoje

2020.11.21 15:31

Sveikatos specialistės apie COVID-19 padėtį: vos išrašęs pacientą, sulauki naujo, miršta vis jaunesni

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.11.21 15:31

Sveikatos specialistai ragina saugoti savo vyresnius šeimos narius. Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė LRT RADIJUI sakė, kad kartais suaugusieji nesiima reikiamų saugumo priemonių ir koronavirusu užkrečia gretutinių ligų turinčius savo tėvus. 

„Reikia budrumo, laikytis saugumo priemonių, ypač saugant savo šeimos narius. Dažnai matome, atveža pacientą, turintį gretutinių ligų, vyresnio amžiaus, o aiškinantis anamnezę, paaiškėja, kad namie jau serga suaugę dukra ar sūnus, kiti šeimos nariai. Žinodami, kad šeimoje yra riziką sunkiai sirgti turinčių asmenų, jie nesiima priemonių, kaip tą žmogų apsaugoti“, – kalbėjo L. Jančorienė.

LRT.LT primena, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1983 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Mirė 17 žmonių, du iš jų buvo 40-49 metų.

Didino lovų skaičių

L. Jančorienė sakė, kad Santaros klinikose padėtis įtempta.

„Buvo tikimybė, kad sergamumas pradės mažėti, bet nors karantinas yra jau kurį laiką, ir šiandien matome, kad dar nesugebame taip greitai suvaldyti užsikrėtusiųjų, sergančiųjų skaičiaus.

Mes labai ruošėmės ir šiam, ir praėjusiam savaitgaliui, kad turėtume lovų stacionaruose. Jau žinome, kad iš visų užsikrėtusiųjų, kai jau pasireiškia ligos požymiai, maždaug penkiems procentams prireikia hospitalizavimo.

Dabar kai skaičiai užsikrėtusiųjų yra dideli, tie 5 procentai reiškia daug. Skaičiuojame, kad vien Vilniaus regione į stacionarus patenka 30-40 naujų pacientų. Tad pacientų išrašymas ne visuomet spėja eiti kartu. Labai svarbu turėti laisvų lovų“, – LRT RADIJUI kalbėjo L. Jančorienė.

Ji sakė, kad šį savaitgalį pavyko užtikrinti deramą lovų skaičių tik todėl, kad jų skaičius buvo didinamas ne tik Santaros klinikose, bet ir atraminėse ligoninėse.

Miršta ir jaunesni

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistė Austina Vžesniauskaitė sakė, kad per praėjusią parą iš 1983 teigiamų testų rezultatų 934 rezultatai į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. Su šiais atvejais dirbama šeštadienį.

Ji pabrėžė, kad didžiausi židiniai yra ligoninėse, slaugos įstaigose.

„Matome, kad miršta vis jaunesni. Buvo du asmenys, kurie priklausė 40-49 metų amžiaus grupei, bet jie turėjo kitų ligų. Matome, kad didėja skaičiai gana greitai“, – sakė A. Vžesniauskaitė.

Priminė: mokslas įrodė, kad kaukės veikia

Šeštadienį Vilniuje vyko protestas prieš kaukių dėvėjimą. L. Jančorienė pabrėžė, kad kaukės yra efektyvi apsaugos priemonė.

„Bet, žinoma, ne vienintelė. Saugomasi turi būti kompleksiškai. Tai yra įrodyta: COVID-19 plinta oro lašeliniu būdu. Be kaukių dėvėjimo, labai svarbu fizinė distancija, rankų higiena“, – aiškino L. Jančorienė.

Ji sakė, kad į apsaugos kompleksą įeina ir patalpų vėdinimas.

„Matėme, kad vasaros mėnesiais, kai daugiau veiklų persikėlė į lauką, buvo užtikrinamas geras patalpų vėdinimas, viruso mastas apslūgsta. Tą puikiai žinojome ir kylant gripo infekcijai“, – pabrėžė medikė.

Populiariausi

Petras Gražulis

Lietuvoje

2020.12.02 14:41

Kultūros komiteto posėdyje už Gražulio nugaros pasirodė apsinuoginęs vyriškis papildyta Gražulio komentaru, atnaujinta 18.15

5