Lietuvoje

2020.11.21 13:36

Į protestą prieš kaukes atskubėjo ir komikas Šurajevas, jis buvo sulaikytas policijos

atnaujinta 15.52
LRT RADIJAS, ELTA, LRT.lt2020.11.21 13:36

Į šeštadienį Vilniuje vykusią protesto akciją prieš kaukių dėvėjimą susirinko negausios gretos tų, kurie neigia tokios apsaugos priemonės veiksmingumą. Policija sulaikė vyrą, kuris nedėvėjo kaukės, negalėjo pagrįsti, kodėl to nedaro, ir nepakluso reikalavimui ją užsidėti. Su pareigūnais teko pabendrauti ir komikui Olegui Šurajevui.

Į šį renginį nuvykusiam komikui O. Šurajevui, veidą slėpusiam po teatro kauke, taip pat teko lipti į policijos automobilį.

Kaip vėliau O. Šurajevas parašė socialiniame tinkle, policija jį sulaikė. „Surašė protokolą dėl to, kad dėvėjau kaukę ir atsisakiau ją nusiimti“, – tvirtino jis.

Kaip pasakojo LIETUVOS RADIJO žurnalistė Giedrė Trapikaitė, į protestą susirinko gal penkiolika žmonių. Tarp jų buvo ir tų, kurie atskubėjo protestuoti prieš protestuojus ir ragino dėvėti kaukes aiškindami, kokia jų svarba.

Žurnalistė sakė, kad buvo žmonių, kurie nedėvėjo kaukių, bet jie rankose laikė puodelį kavos ar buteliuką vandens, bet neslėpė, kad tai daro tik todėl, kad negautų baudos.

„Protesto dalyviai kėlė klausimą, kodėl lauke reikia dėvėti kaukę. Jie sakė, kad trūksta mokslininkų tyrimais pagrįstų įrodymų. Kai kurie protestuotojai laikė plakatus“, – pasakojo G. Trapikaitė.

„Protestuoju prieš dabartinę neskaidrią situaciją. Man kaukės nepatinka. Galiu užsidėti ją eidama į parduotuvę, bet lauke – ne. Kodėl nežiūrime į kitų šalių, kuriose nedėvimos kaukės, patirtį, negirdime mokslininkų, kurie sako, kad lauke dėvėti kaukę nereikia, kad tai neveiksminga, kad net kenksminga kvėpuoti savo iškvepiamu anglies dvideginiu“, – kalbėjo viena iš protesto dalyvių.

„Skaičiuoti moku ir man tas virusas neatrodo toks pavojingas, kaip skelbiama“, – LRT RADIJUI aiškino kitas protestuotojas.

Tuo tarpu kitas vaikinas sakė nesuprantantis tų žmonių, kurie mano, kad kaukės yra priešas.

„Atėjau protestuoti prieš šiuos mokslą neigiančius žmones“, – sakė dar vienas į piketą atskubėjęs žmogus.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis informavo, kad dviem asmenims buvo surašyti protokolai.

„Buvo sulaikyti protokolo surašymui du asmenys. Vienam asmeniui dėl to, kad nedėvėjo apsaugos kaukės ir keikėsi viešoje vietoje, o kitam žmogui už tai, kad pažeidė susirinkimų įstatymą ir nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų“, – Eltai teigė R. Matonis.

Populiariausi

Petras Gražulis

Lietuvoje

2020.12.02 14:41

Kultūros komiteto posėdyje už Gražulio nugaros pasirodė apsinuoginęs vyriškis papildyta Gražulio komentaru, atnaujinta 18.15

5