Lietuvoje

2013.03.01 14:32

Kaziuko mugėje D. Grybauskaitei skambėjo „Ilgiausių metų“

ELTA 2013.03.01 14:32

Kaziuko mugėje apsilankiusią Prezidentę Dalią Grybauskaitę prekybininkai apipylė dovanomis ir 57-ąjį gimtadienį švenčiančiai šalies vadovei sudainavo „Ilgiausių metų“.

Kaziuko mugėje apsilankiusią Prezidentę Dalią Grybauskaitę prekybininkai apipylė dovanomis ir 57-ąjį gimtadienį švenčiančiai šalies vadovei sudainavo „Ilgiausių metų“.

Į mugę išsiruošusi Prezidentė sakė, kad joje ieškos verbos, kurią padovanos būsimajam popiežiui. Tačiau iš mugės D. Grybauskaitė išvyko net ne su viena, o su visu glėbiu verbų – dalį pirko pati, dalį gavo dovanų iš prekybininkų.

„Nupirkau daug, o kuri atiteks popiežiui, dar rinksime ir žiūrėsime. Greičiausiai į Vatikaną vešiu daug verbų. Juk turime Vatikane ir savo lietuvišką koplyčią, kurią galėsime papuošti“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Kaziuko mugės pradžia sutapo su šalies vadovės gimtadieniu. Išklausiusi prekybininkų dainuojamą „Ilgiausių metų“ Prezidentė sakė, kad ypatingų gimtadienio tradicijų neturi, todėl kasmet švenčia vis kitaip. „Kartais sloguoju, kartais švenčiu“, – juokavo D. Grybauskaitė.

Prezidentė sakė, kad Kaziuko mugė jai visuomet sukelia vaikystės ir jaunystės sentimentų. „Esu vilnietė, tekdavo čia ateiti kasmet ir pripirkti dovanų visiems metams, nes tais laikais parduotuvėse nelabai būdavo, ką pirkti. Tai yra paveldas, kurio daugiau niekas pasaulyje neturi. Todėl galime džiaugtis, didžiuotis ir, svarbiausia, šią gražią tradiciją tausoti ir išlaikyti“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentės apsilankymas Kaziuko mugėje pradžiugino ir prekybininkus. Vieni šalies vadovei tiesė dovanas, iš kitų ko nors įsigijo pati D. Grybauskaitė. Beje, mugėje šalies vadovė pinigų pernelyg neskaičiavo. Pavyzdžiui, už 20 litų vertės kilimėlį vienai prekybininkei ji sumokėjo 50 litų. Grąžos Prezidentė neprašė niekur.

Viena savo rinktomis vaistažolėmis prekiavusi moteris iš Panevėžio rajono net išsiprašė, kad D. Grybauskaitę lydėję Prezidentūros tarnautojai užsirašytų jos adresą ir atsiųstų nuotraukas, kuriose prekybininkė įsiamžino su Prezidente.