Lietuvoje

2020.11.21 08:07

Orai: savaitgalį sulauksime saulės, snaigių ir lietaus

LRT.lt2020.11.21 08:07

Šeštadienio rytą daug kur temperatūra sukosi apie nulį, kai kur termometro stulpelis buvo nukritęs žemiau nulio.  Šį savaitgalį sulauksime ir saulės, ir sniego, ir šlapdribos.

„Neigiama temperatūra šiuo metu yra visoje šalyje, tik pajūryje dėl jūros poveikio yra šilčiau 5-6 laipsniai šilumos. Rytoj temperatūra pakils iki 10 laipsnių“, – LRT RADIJUI šeštadienio rytą sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus.

Tačiau įdienojus nušvis saulė, pabrėžė sinoptikas.

„Dieną temperatūra bus teigiama. Pirmoji dienos pusė bus visai graži, nestigs saulės. Daugiau debesų gali išlikti rytiniame ir vakariniame šalies pakraštyje. Tačiau vėliau, antroje dienos pusėje, debesų pradės daugėti, pirmiausia jie užniauks dangų vakariniuose rajonuose. Vėliau po truputį plis į likusią šalies dalį. Priartės šiltasis atmosferos frontas, kuris iki vakaro į vakarinius rajonus atneš kritulių, popietę stiprės vėjas, jo gūsiai vakariniuose rajonuose sieks pavojingus 15-20 m/s“, – šeštadienio orus apibūdino P. Starkus.

Temperatūra didžiojoje šalies dalyje bus 3-5 laipsniai šilumos, tik pajūryje turėtų būti šilčiau – 6-8 laipsniai šilumos.

Sekmadienis, anot sinoptiko, bus darganotas. Slenkantis atmosferos frontas atneš kritulius į visa šalį. Vakarų Lietuvoje vyraus lietus, o rytinėje pusėje numatomas sniegas, galima šlapdriba, bet paskui ir ten įsivyraus lietus.

Sekmadienį vėjas įsismarkaus labiau, sieks 15-20 metrų per sekundę, o pajūryje - net iki 22 m per sekundę. Temperatūra nekris taip, kaip kad šeštadienio naktį.

„Sekmadienio dieną dangumi ir toliau plauks žemi debesys, kurie atneš lietaus, pasitaikys šlapių snaigių.

Bus darganota dieną, bet bus šilčiau, temperatūra pakils iki 5-10 laipsnių“, - sakė P. Starkus.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Populiariausi

Karantinas vilniuje

Lietuvoje

2020.12.01 09:15

Mokslininkų ir ekspertų išvada – viruso plėtra Lietuvoje lėtėja, bet karantino priemones reikia stiprinti ekspertas: karantinas šalyje buvo įvestas per vėlai; atnaujinta 09.50

10