Lietuvoje

2020.11.20 23:15

Pandemija keičia ir bažnyčių tradicijas: pradedama anksčiau dalyti kalėdaičius, kunigai atsisako kalėdojimo

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.20 23:15

Bažnyčios jau pradėjo dalyti kalėdaičius. Nors įprastai jie dalijami gruodį, kai kurie tikintieji suskubo jų prašyti dar spalį, baimindamiesi per karantiną nepatekti į bažnyčias ar nespėti išsiųsti kalėdaičių artimiesiems. Dėl karantino kol kas pristabdytas ir dvasininkų kalėdojimas.

Į Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią panevėžietė Genovaitė atvyko įsigyti kalėdaičių. Sako, kad nori suspėti išsiųsti giminaičiams, gyvenantiems Belgijoje.

„Kadangi tokia situacija, gali ir automobiliai nevažiuoti, visaip kitaip, tai pasistengsiu anksčiau“, – sako moteris.

Pandemija koreguoja bažnyčios darbus: jau pradėti dalyti kalėdaičiai

Kasmet kalėdaičiai bažnyčiose pradedami dalyti pirmąjį advento sekmadienį, tačiau šiemet tikintieji jų ėmė prašyti anksčiau – baiminasi, kad vėliau jie gali nepatekti į bažnyčias ir nespėti jų įsigyti. Beje, dėl saugumo šiemet ir kalėdaičiai įpakuoti kitaip.

„Dėl siaučiančio koronaviruso pasistengėme, kad ir kalėdaičiai būtų jau supakuoti hermetiškai. Atkeliavo pas mus kalėdaičiai jau supakuoti“, – pasakoja klebonas Romualdas Zdanys.

Iš viso klebonas žada išdalyti 30 tūkstančių kalėdaičių – dalį parapijiečiai jau įsigijo, kiti laukia advento arba kaip įprastai, kai kalėdaičiai bus dalijami per dvasininkų kalėdojimą prieš šventes, tačiau šiemet karantinas pakoreagavo šią tradiciją.

„Nuo tokio kalėdojimo yra susilaikoma šiais metais dėl to, kad yra karantino laikotarpis ir iš tikrųjų šis laikotarpis nelankomas yra. Jeigu čia bus suvaldyta epidemija, tai tikimės ar po Naujųjų metų, ar kažkada per tai, arba bus perkelta viskas į kitus metus“, – pasakoja Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas.

Tačiau iki Kalėdų ne visi mažesnių miestelių gyventojai liks neaplankyti. Štai Krekenavos parapijiečius prieš mėnesį aplankė savanoriai misionieriai, padedantys rinkti lėšas bazilikos remontui.

„Mes spėjome iki karantino paskelbimo aplankyti visus namų ūkius, atsirado 19 savanorių, kuriuos specialiai apmokėme, įteikėme jiems anketas, bet tai nebuvo susiję su kalėdaičių nešiojimu“, – pasakoja klebonas Gediminas Jankūnas.

Dvasininkai ramina, jei įsigaliotų griežtas karantinas ir būtų uždaromos bažnyčios, tikintiesiems kunigai kalėdaičius dalytų kieme, o norintieji skirti kalėdinę auką, tai galėtų padaryti pavedimu.

Populiariausi

Karantinas vilniuje

Lietuvoje

2020.12.01 09:15

Mokslininkų ir ekspertų išvada – viruso plėtra Lietuvoje lėtėja, bet karantino priemones reikia stiprinti ekspertas: karantinas šalyje buvo įvestas per vėlai; atnaujinta 09.50

10