Lietuvoje

2016.02.17 15:05

Antikorupcijos komisija netirs nutarimo dėl statybų Druskininkuose

ELTA2016.02.17 15:05

Seimo Antikorupcijos komisija, kuriai suteikti laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimai, trečiadienį turėjo aiškintis Vyriausybės nutarimo, teismui galimai leidusio įteisinti neteisėtas statybas Druskininkuose, aplinkybes, tačiau šis klausimas iš darbotvarkės išimtas.  

Į trečiadienio posėdį atvyko Aplinkos ministerijos kancleris Robertas Klovas, kuris esą davė žodinį nurodymą ministerijos darbuotojams pakeisti nutarimą. Tačiau R. Klovas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyboje sausio 11 d. buvo apklaustas kaip paprastas liudytojas. 

R. Klovas posėdyje teigė iki šiol negavęs iš atsakingų institucijų atsakymo, ar gali viešinti ikiteisminio tyrimo duomenis. Seimo Antikorupcijos komisijos nariui Antanui Nesteckiui pareiškus, kad tai gali kirstis su atliekamu ikiteisminiu tyrimu ar gali būti paviešinti ikiteisminio tyrimo duomenys, vis dėlto nuspręsta R. Klovo neapklausti. A. Nesteckio siūlymą palaikė 7, prieš buvo du Seimo Antikorupcijos komisijos nariai. 


ELTA primena, kad STT dėl statybų Druskininkų Vijūnėlės dvaro teritorijoje jau yra apklaususi Premjerą Algirdą Butkevičių, aplinkos ministrą „tvarkietį“ Kęstutį Trečioką ir Druskininkų merą Ričardą Malinauską. Jų teigimu, priimant nutarimą „Dėl kurortinių zonų panaikinimo“ viskas vyko skaidriai, ir tai buvo padaryta ne vien dėl Vijūnėlės dvaro. K. Trečiokas ir R. Malinauskas apklausti kaip specialieji liudytojai.

Pernai rugsėjo 23 d. Vyriausybės skubotai priimtu nutarimu buvo panaikintos kurortų apsaugos zonos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.