Lietuvoje

2020.11.20 08:47

Izoliavosi ir Mazuronis: penktadienio rytą Seimo valdyba spręs, kaip toliau organizuoti darbą

atnaujinta 09.57
Gailė Jaruševičiūtė, Benas Brunalas, ELTA2020.11.20 08:47

Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis teigia, kad po kontakto su koronavirusu užsikrėtusia Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen izoliuojasi ir penktadienį atliks COVID-19 testą. Seimo vicepirmininkas taip pat teigia, jog penktadienio rytą renkasi Seimo valdyba, ji spręs, kaip toliau organizuoti Seimo darbą. A. Mazuronis tikina, kad Seimui tampant koronaviruso židiniu padaryti pertrauką parlamento darbe būtų logiška.

„Nemažai ir vakar popiet bendravau, tai šiandien važiuosiu irgi pasidaryti testo“, – „Žinių radijui“ sakė A. Mazuronis.

Seimo vicepirmininkas taip pat patvirtino, kad penktadienį jau atšaukė visus numatytus susitikimus ir dirbs nuotoliniu būdu.

Parlamentaras taip pat pripažįsta, kad l. e. p. sveikatos ministro Aurelijaus Verygos siūlymas bent porai savaičių stabdyti Seimo darbą yra ganėtinai logiškas. A. Mazuronis informuoja, kad šį klausimą Seimo valdyba spręs penktadienio rytą vyksiančiame posėdyje.

„Šiandien, 9 val., renkasi Seimo valdyba ir spręs, kaip toliau organizuoti Seimo darbą, matyt, gal ir būtų logiška daryti kažkokią pertrauką Seimo darbe, reikėtų visiems nuo kitų pailsėti, nes panašu, kad Seimas darosi tokiu gal ir neliepsnojančiu, bet tam tikru židiniu“, – teigė A. Mazuronis.

„Matyt, kad reikėtų kažkokiu būdu periodinį testavimą daryti Seimo nariams, kol nėra numatyta galimybė vykdyti nuotolinių Seimo plenarinių posėdžių, nes Vyriausybę, matyt, suformuoti vis tiek reikia vienu ar kitu būdu“, – pridūrė jis.

Visgi vertindamas siūlymą Seimui dirbti nuotoliniu būdu A. Mazuronis pabrėžia, kad Seimui organizuoti visiškai nuotolinį darbą būtų ganėtinai sudėtinga.

„Ypač turint omenyje, kad Seimo informacinė sistema dar neleidžia to daryti, be to, balsuojant nuotoliniu būdu vis tiek turi būti užtikrinta tai, kad tas, kas balsuoja, žmogus, kuris yra prie kompiuterio, yra būtent tas parlamentaras, kuris turi teisę balsuoti, o ne kažkas kitas.“

„Tai ta asmens nustatymo sistema, matyt, dar nėra gerai veikianti ir yra Europos Sąjungoje, rodos, 4–5 valstybės, kurios yra numačiusios galimybę plenarinius posėdžius vykdyti nuotoliniu būdu, bet nė viena iš jų dar nėra praktikoje pasinaudojusi ta galimybe. Tai, matyt, viskas nėra taip paprasta“, – taip pat akcentavo jis.

Visgi A. Mazuronis teigia, kad mišrus variantas, kai dirbama iš Seimo kabinetų, o nesirenkama plenarinių posėdžių salėje, jo įsitikinimu, galėtų būti taikomas.

Situaciją Seime stabilizuoti gali V. Čmilytė-Nielsen ir S. Skvernelis?

A. Mazuronis sako nesuprantąs, kodėl Seimo mažumoje atsidūrę „valstiečiai“ nebando ieškoti kompromiso su dešiniųjų valdžia. Pasak politiko, kuriam suteiktas Seimo vicepirmininko postas, buvo pirmoji kibirkštis, įplieskusi aštrius nesutarimus tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir centro dešinės koalicijos, situaciją normalizuoti gali tik dvi politinės figūros – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir darbą Vyriausybėje baigiantis Saulius Skvernelis.

„Man visa ši situacija, nuoširdžiai pasakius, šiek tiek absurdiška ir vaikiška. Ji man primena vaikų stumdymąsi smėlio dėžėje, kai aplink didelis griaustinis ir audros – COVID-19 audros (...) O Seime vyksta ambicijų žaidimas, bandymas demonstruoti galios poziciją, nesuvokiant, kad tu jau atsidūrei ne pozicijoje, o opozicijoje“, – „Žinių radijui“ teigė „darbiečiams“ priklausantis Seimo vicepirmininkas.

Mažiausią opozicinę frakciją Seime atstovaujančio politiko teigimu, „valstiečių“ lyderiai, panašu, niekaip nesusitaiko, kad iniciatyvą parlamente perėmė dar neseniai mažumoje sėdėję dešinieji. Pasak jo, siekiant savo tikslų, „valstiečiai“ negali pamiršti, jog tiesiog privalu siekti kompromiso.

„Kai tu esi opozicijoje, man atrodo, visiems yra labai aišku, kad nebe tu priiminėji sprendimus, o sprendimus priiminėja kita pusė. Jeigu tu nori, kad sprendimai būtų priimti tokie, kokių tu pageidauji, tarimosi procesas yra natūralus. Man atrodo, kad šiuo atveju to visiškai nebuvo. Būtent todėl situacija nuėjo iki tokių asmeninių ambicijų, kurios privedė prie tos situacijos, kurią mes vakar matėme parlamente. Ji yra visiška netoleruotina“, – teigė jis.

Pasitraukus R. Karbauskiui – Seimas nesugrius

Kritiškai A. Mazuronis atsiliepė ir apie „valstiečių“ pirmininko R. Karbauskio pasirinktą protestavimo prieš valdančiųjų vykdomos politikos būdą – atsisakyti Seimo nario mandato.

„Prieš kažką pradedant kaltinti reikėtų objektyviai ir kritiškai pasižiūrėti ir į savo darytus veiksmus. Man atrodo, tam tikrų trūkumų tuose veiksmuose buvo“, – teigė politikas.

„Bet jei „valstiečiai“ nusprendė, kad toks veikimo būdas jiems atrodo racionalus ir konstruktyvus, tai tiek to“, – sakė A. Mazuronis, pridurdamas kad apskritai nėra taip svarbu, ar R. Karbauskis liks poste, ar ne.

„Seimas dėl to tikrai nesugrius“, – pridūrė jis.

Konfliktui užbaigti svarbios V. Čmilytės-Nielsen ir S. Skvernelio figūros

A. Mazuronio teigimu, įsiplieskusias aistras tarp „valstiečių“ ir valdančiosios daugumos gali numalšinti tik Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Jeigu ji nesugebės to padaryti, aš abejoju, ar Seime iš viso yra toks parlamentaras, kuris galėtų tinkamai suvaldyti situaciją, kurią mes šiandien matome“, – sakė politikas.

Tuo tarpu laikinai premjero pareigas einantis Saulius Skvernelis, įsitikinęs A. Mazuronis, iš Seimo pasitraukus R. Karbauskiui, iš tikrųjų gali tapti susiskaldžiusią opoziciją telkiančiu asmeniu.

„Jis vis dar yra pareigas einantis ministras pirmininkas. Dabar jis tiesiog neturėjo galimybės skirti laiko peripetijoms ir batalijoms, kurios vyksta Seime. Bet kai naujoji Vyriausybė gaus įgaliojimus ir kai Saulius Skvernelis galės visą savo dėmesį skirti darbui Seime, aš net neabejoju, kad tas dialogas tarp opozicijoje esančių partijų ir frakcijų tikrai bus konstruktyvesnis. Bus kalba apie kažkokį turinį, o ne apie emocijas, kaipkad vyksta pastaruoju metu“, – teigė A. Mazuronis.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2021.01.20 14:46

Ministrė išvardijo, kaip bus lopomos per pandemiją atsivėrusios mokymosi spragos, – tam skirta 7,5 mln. eurų turi vaikų grąžinimo į mokyklas planą, pagerėjus epidemiologinei padėčiai