Lietuvoje

2016.02.17 10:11

Seimas renkasi į neeilinę sesiją

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.02.17 10:11

Seimas renkasi į neeilinę sesiją, kurią inicijavo opozicija. Ji siūlo svarstyti, ar pradėti Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje nuteisto Vytauto Gapšio apkaltą. Taip pat inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Darbo partijos prieš maždaug dešimtmetį neapskaitytų beveik 7 milijonų eurų. Opozicija nori kelti  ir kitus klausimus dėl esą  galimos korupcijos vyriausybėje.

Konservatoriai siūlo pradėti apkaltą darbo partijos nariui V. Gapšiui ir kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar jis gali eiti Seimo nario pareigas po to, kai įsiteisėjo apkaltinamasis teismo nuosprendis. Darbo partijos atstovai teigia, kad V. Gapšys buvo teisiamas už veiksmus, kuriuos padarė iki tapdamas Seimo nariu, todėl apkalta neturi būti taikoma.

Pasak tėvynės sąjungos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos, taip pat siūloma pradėti du parlamentinius tyrimus – vienas jų dėl darbo partijos neapskaitytų milijonų, kitas – dėl susirūpinimą keliančių galimai korupcinių procesų sveikatos apsaugos sistemoje ir skubaus ministrės Rimantės Šalaševičiūtės atleidimo.

Neeilinės sesijos iniciatoriai iš viso siūlo svarstyti apie 20 klausimų. Plenariniusi posėdžius planuojama rengti šią ir kitą savaitę