Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.16 23:32

Gedimino prospektą nutvieskė Nepriklausomybės laužai

Antradienio vakare Vilniuje, Gedimino prospekte, tradiciškai suliepsnojo 16 laužų, nusidriekusių nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės. Aplink laužus būriavosi ir šimtai vilniečių, daugiausia šeimos su vaikais. Vakarėjant ir artėjant šventiniam koncertui, žmonių skaičius augo.

Oras leisti laiką lauke buvo palankus, be kritulių. Visgi labai šilta nebuvo, tad daugelis į Gedimino prospektą atvykti nusprendusių žmonių nutarė papildomai sušilti besimėgaudami šaulių dalinama arbata. Ne vienam kalbintam asmeniui tai buvo ne pirmoji Vasario 16-oji, sutinkama mieste.

„Kasmet čia ateiname. Labai smagu per valstybines šventes susiburti vienoje vietoje. Tokia vienybė pasijunta, o dar ypač kai nuotaika daugelio gera. Kurį laiką pasivaikščiosime, o paskui eisime klausytis koncerto“, – sakė su vyru ir vaiku į šventę atėjusi 29 metų Vilija.

Tačiau 25 metų valstybės tarnautojas Tomas, Gedimino prospektu ėjęs kartu su mergina, nuoširdžiai prisipažino prospekte atsidūręs atsitiktinai, o Vasario 16-ąją visų pirma vertinantis dėl to, kad tai laisva diena, kai nereikia į darbą. Jam pritarė ir jo mergina Milda. Poros teigimu, kiekvienas turėtų būti laisvas šią dieną minėti taip, kaip jam patinka, ir nedalyvauti renginiuose nėra joks nuostolis.

Žmonės mielai fotografavosi laužų fone, vaikai žaidė gaudynių ar slapstėsi už gatvės stulpų. Smagią atmosferą Gedimino prospekte kūrė ir gatvės muzikantai: gatvėje aidėjo armonikos garsai. Tautine atributika papuošti buvo ir vaikų vežimėliai, ir netgi kai kurių šunų pavadėliai. Viena mergina netgi susipynė ilgą kasą trispalvės spalvomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi