Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.16 17:21

Tautininkai Kaune eitynėmis protestavo prieš imigrantus

BNS 2016.02.16 17:21

Antradienį Kaune vyko tradicinė Tautinio jaunimo sąjungos organizuojama eisena. Kasmet minint Valstybės atkūrimo dieną per miesto centrą žygiuojantys tautininkai šiemet pasirinko šūkį „Lietuva yra mūsų“, tuo pabrėždami savo nepritarimą pabėgėlių perkėlimui į Lietuvą.

„Šių eitynių šūkis – „Lietuva yra mūsų“, nes mes matome sudėtingą geopolitinę situaciją, sudėtingą ES situaciją, kai realiai ES yra ant iširimo ribos. Alkanų ir piktų imigrantų ordos jau beldžiasi į mūsų vartus. Tai mes tiesiog norime pabrėžti, kad Lietuva yra mūsų tautos namai, žemės lopinėlis, kurį mes turime gerbti, mylėti ir už jį kovoti“, – žurnalistams prieš renginį sakė Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Vėliau sakydamas kalbą jis pabrėžė, kad į Lietuvą nereikia įsileisti prievartautojų, žudikų ir dykaduonių. Eidami eisenos dalyviai skandavo „Jei nenori imigrantų, tai suplok!“, „Lietuva - lietuviams“.

Paprastai nusidriekiančios per visą Laisvės alėją ir Senamiestį iki pat Rotušės aikštės, šiemet eitynės bus trumpesnės – jų dalyviai žygiavo iki istorinės Lietuvos prezidentūros, kurios kieme stovi Lietuvos tarpukario prezidentų skulptūros. Čia jie pagerbė tarpukario Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną, prie jo paminklo padėję gėlių ir sugiedoję Tautišką giesmę.

„Prezidento A.Smetonos atminimas mums tikrai yra brangus. Visą laiką mes praeidavome pro šalį, tai šiais metais ten bus akcentas pagrindinis“, – kalbėjo J. Panka.

Kaip ir kiekvienais metais, pareikšti savo nepritarimą šioms eitynėms atvyko Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas ir vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų Dovydas Kacas. Jų teigimu, šūkis „Lietuva – lietuviams“ žeidžia kitų tautybių Lietuvos gyventojus. Jiems taip pat nepriimtina tautininkų rodoma pagarba kai kurioms tarpukario asmenybėms, pavyzdžiui, Juozui Ambrazevičiui-Brazaičiui.

Tautininkai anksčiau platintame pranešime pranešė, kad šiais metais eitynėse norima „pagerbti Lietuvai nusipelniusius didvyrius, kuriuos nepaliaujamai bando juodinti Lietuvos priešai“.

Ties Kauno miesto savivaldybe eiseną pasitikimo nedidelė keliolikos žmonių grupelė su plakatu „Lietuva – ne Trečiasis Reichas“. Prie protestuotojų priėjo pasišnekėti keli eisenos dalyviai, tačiau rimtesnių incidentų neįvyko.

Ankstesniais metais eitynėse dalyvaudavo 1–2 tūkst. žmonių, incidentų per jas pastaraisiais metais neįvyko. Šiemet eitynėse dalyvavo gerokai mažiau – vos apie 300 dalyvių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi