Lietuvoje

2020.11.19 16:53

Sinoptikė apžvelgė savaitės orus: jau netrukus lietų keis šlapdriba, o rytais formuosis plikledis

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.11.19 16:53

Nors Lietuvoje vyrauja šiltesni orai, nei kad būdinga lapkričio mėnesiui, tačiau jie nėra malonūs, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Anot jos, ateinanti savaitė nestokos įvairių kritulių, gūsingo vėjo, o vairuotojus įspėja dėl besiformuosiančio plikledžio.

Penktadienio naktį ciklono debesys slinks per visą Lietuvą, tikina sinoptikė. „Šitie debesys apsaugos nuo didesnio atvėsimo artimiausią naktį. Oro temperatūra svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių, – teigia V. Ralienė. – Tačiau nereiktų nustebti, jei paryčiui tarp lietaus lašų įsimaišys viena kita šlapia snaigė. Gali iškristi ir šlapias sniegas.“

Sinoptikė taip pat įspėja, kad penktadienio rytą šalies keliai gali būti slidūs dėl galimo šlapio sniego iškritimo. Tuo tarpu penktadienio diena šilta nebus, nes, anot V. Ralienės, į šalį nuo Atlanto slinks šaltasis oro srautas.

„Oras tešils nuo 3 iki 8 laipsnių. Kritulių sulauks daugumos šalies rajonų gyventojai. Beje, krituliai taip pat gali būti mišrūs – ne tik lietus. Tik lietaus gali tikėtis pajūrio gyventojai“, – prognozuoja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Ketvirtadienis džiugins lapkričiui nebūdinga šiluma, bet teks pasisaugoti gūsingo vėjo

Šeštadienio naktį kils slėgis, sklaidysis debesys, tad kritulių iškris vos vietomis ir nedaug, sako sinoptikė. „Didžiausia tikimybė kritulių sulaukti yra vėl gi pajūrio gyventojams, mat čia formuojasi didžiausi kontrastai tarp vėstančio žemyno ir jūros, – prognozinį orų žemėlapį komentuoja pašnekovė. – Oro temperatūra didžiojoje šalies dalyje kris iki 2-3 laipsnių šalčio. Tik Vakaruose ji išliks teigiama.“

Šeštadienio naktį ir rytą gali susiformuoti plikledis.

Sinoptikė įspėja, kad šeštadienio naktį ir rytą gali susiformuoti plikledis. Nepaisant to, jau sekmadienio ryte arba pirmoje dienos pusėje galime sulaukti iš debesų išlendančios saulės, tikina pašnekovė.

„Pūs nestiprus pietvakarių vėjas. Bent jau pirmoji dienos pusė didžiojoje šalies dalyje bus tikrai maloni. Antroje dienos pusėje daugės debesų, o prie jūros gali ir palyti. Oro temperatūra nebus aukšta – tie patys 3-8 laipsniai, – kaip ir penktadienį“, – šeštadienio orus prognozuoja V. Ralienė.

Sekmadienio naktį oro temperatūra iki neigiamos gali nukristi tik ŠV šalies dalyje, tikina sinoptikė.

„Ir tai tik iki vos vieno laipsnio šalčio, – sako ji. – Kitoje šalies dalyje vyraus 0-5 laipsnių šiluma, o pajūryje ir dar daugiau – iki 7 laipsnių. Iš Vakarų į šalį vėl slinks nauji debesys, kurie ir vėl atneš lietaus. Aukštaitijoje tarp lietaus gali pasitaikyti ir pavienių snaigių, tad rytas gali būti slidus.“

Aukštaitijoje tarp lietaus gali pasitaikyti ir pavienių snaigių, tad rytas gali būti slidus.

Sekmadienį sustiprės vėjas. Anot V. Ralienės, iš pietvakarių pūsiantis vėjas daug kur bus gūsingas. Taip pat sulauksime ir lietaus, – nedžiuginančius sekmadienio orus prognozuoja sinoptikė. – Lietus palaipsniui keliaus iš šiaurės vakarinių į pietrytinius rajonus, todėl antroje dienos pusėje gražesnių orų gali tikėtis žemaičiai. Oras sušils nuo 4 iki 9 laipsnių.“

Pirmadienio naktį oro temperatūra svyruos nuo vieno laipsnio šalčio iki keturių laipsnių šilumos. „Vietomis pragiedrėjus bus juntamas lengvas šaltukas, o vietomis sulauksime trumpo lietaus. Tiesa, lietus bus negausus ir neilgas“, – ramina sinoptikė.

Pirmadienio dieną V. Ralienė taip pat žada stiproką PV vėją. Lietaus, anot jos, taip pat sulauks daugelio šalies rajonų gyventojai. Oro temperatūra kilstelės dar vienu laipsniu ir svyruos nuo 5 iki 10 laipsnių aukščiau nulio.

Antradienio naktį oras šals nuo 2 laipsnių šalčio ir kils iki 2-3 laipsnių šilumos. Tik prie jūros bus kiek šilčiau – apie 5 laipsnius. Kritulių sulauks rytiniai ir pietiniai šalies rajonai.

Antradienio dieną lietaus gali sulaukti tik rytiniai rajonai, ir tai labai nedaug, sako V. Ralienė. „Tarpais gali pasirodyti ir saulė, tačiau tikrai neilgam, – tikina sinoptikė. – Oras šils nuo 4 iki 9 laipsnių.“

Trečiadienio naktį oro temperatūra bus artima nuliui, o dieną vyraus tokia pat, kaip ir antradienį – nuo 4 iki 9 laipsnių.

Panašūs, šiltesni nei būdinga lapkričiui, orai, anot LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėjos Vidos Ralienės, bus ir kitos savaitės antrąją pusę.

Orų prognozės su sinoptike V. Raliene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Ketvirtadienis džiugins lapkričiui nebūdinga šiluma, bet teks pasisaugoti gūsingo vėjo

Populiariausi