Lietuvoje

2016.02.16 16:03

Nuo V. Landsbergio kliuvo ir valdantiesiems, ir girtuokliams

ELTA2016.02.16 16:03

Korupcija, teisingumo vykdymas, tarėjų instituto neįvedimas teismuose, alkoholizmas ir nemeilė vaikams – tokias problemas šalies viduje savo kalboje Vasario 16-osios proga iš Signatarų namų balkono vardijo konservatorių patriarchas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.

„Korupcija, vagystės iš valstybės aruodo pavirto norma. Patys veikėjai vagia ir sukčiauja. Patys kontroliuoja ir vetuoja. Atmetinėja įstatymus arba atvirai nevykdo, kas nustatyta Lietuvos Respublikos vardu, o ką Jūs padarysite, naivuoliai? Anie turi daugumą“, – ironizavo V. Landsbergis.

Savo kalboje neminėdamas Darbo partijos bylos, tačiau kalbėdamas apie jos aplinkybes profesorius kritikavo ir teisingumo vykdymą.

„Kitą sykį vargais negalais prisistumiate iki teismo, o draugas teismas nustato: jei nusikaltėlis pasikeitė pavardę, nusikaltimas išnyksta. Ir byla nutraukiama. Jei draugas prokuroras nustatė kaltinti tik už morkas, ir tik – iki tokios bausmės, nebevarkite kolegos teisėjai, aukštesnis už teismą viršininkas jau nubrėžė teisingumo ribas. Nepraplėsite. Tarifai neskelbiami“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Pasak jo, taip „net valstybės priešai išteisinami“.

„Mat reikiamas prokuroras pakreipia, kad byla žlugtų, o jis šventas ir nepriklausomas. Niekas neturi teisės net paklausti, kodėl? Ir teisėjui gerai, jis bejėgis, todėl nekaltas. Jokių tarėjų teismuose šiukštu nereikia. Gal nereikia nei pasitikėjimo teismais, o Seimu? Kokius pokštus jis krečia? Grobia valdžią per Konstitucijoje nenumatytas struktūrą – koalicijos tarybą ir pats nevykdo įstatymų“, – retoriškai klausė V. Landsbergis.

Politikas Lietuvai siūlė pažiūrėti į Ukrainos pamokas. Jo vertinimu, korupcija, nesąžiningumas ir cinizmas teisingumo sistemoje yra grėsmė ir Lietuvai.

„Tai ne šimto litų baudelės lygis, bet pačių valstybės pamatų griovimas. Vagystė iš šalies -valstybės išdavystė. Deja, tokių pataisų kodeksams nematome ir tai patyčiomis varo iš Lietuvos dorus žmones“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Jis savo kalboje ragino vaduotis ir iš visuomenės problemų – girtuoklystės, žiaurumo vaikams.

„Dar pridėkime girtuoklystės pandemiją, protu nesuvokiamą nemeilę ir žiaurumą vaikams. Paskutinioji valanda, sakau jums, imtis šluotos ir nueiti išpažinties, arba priešinga tvarka – pirmiau išpažintis pas mamą, kurie ją turite, o paskui dairomės šluotos veiksmams savyje ir aplink“, – sakė V. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt