Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.16 16:21

Vilniuje šventinėse eitynėse žygiavo apie 1 tūkst. moksleivių

BNS 2016.02.16 16:21

Antradienį, Valstybės atkūrimo dieną, apie 1 tūkst. moksleivių žygiavo sostinės gatvėmis, aplankydami svarbiausias su nepriklausomybės atkūrimu susijusias miesto vietas.

Nešini trispalvėmis ir gimnazijų vėliavomis, mušdami būgnus, kartu su mokytojais jie aplankė 16 Lietuvos valstybei itin svarbių objektų – nuo Šventaragio slėnio iki pat Rasų kapinių, bei išgirdo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus ir buvusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio sveikinimus šventės proga, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

„1918 metais vasario 16 dieną iš šios vietos pasauliui paskelbėme: esame gyvi, gyvensime laisvi ir nepriklausomi. Dėl to dar prireikė pralieti kraują ir paaukoti gyvybes, bet tauta pakilo kurti, gyventi ir eiti laisvės keliu. Esame laisvi, priimti į laisvą tautų bendruomenę ir įsipareigoję dirbti kartu, apginti savo tradicijas, tapatybę ir savo kalbą, ir tai mes padarysime bet kokia kaina“, – prie Signatarų namų jaunimą pasveikino V.Adamkus.

„Šiandien – Lietuvos gimimo diena, bet juk mes ir esam Lietuva. Tai – mūsų gimimo diena. Prieš 110 metų čia pirmą kartą naujaisiais laikais, gimstant lietuvių tautos sąmoningumui ir pasiryžimui vėl turėti savo valstybę, rinkosi Didysis Vilniaus Seimas. Pirmas jo reikalavimas buvo – mūsų likimą spręsim mes patys – Lietuvos žmonės, nes čia yra mūsų kraštas ir mes patys turim jį kurti. Šiandien jums spręsti savo likimą, kuris dabar yra jūsų rankose. Esate jauni, turite kurti savo šalį toliau, o jei reiks, ir ginti, kaip ją apgynė savanoriai, signatarai, Sausio 13-osios gynėjai“, – prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kur buvusiuose Miesto salės rūmuose 1905 metais posėdžiavo Didysis Vilniaus seimas, kalbėjo V.Landsbergis.

Moksleiviai taip pat aplankė Aušros Vartus, Rasų kapines, kur palaidoti Vasario 16-osios Akto signatarai Jonas Basanavičius ir Jonas Vileišis. Sugiedoję Lietuvos himną, jaunuoliai su mokytojais rinkosi rotušėje, čia jie vaišinti arbata, klausėsi Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinio ansamblio „Jazz Island“ koncerto.

Eitynes „Lietuvos valstybės keliu“ organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Tikimasi, kad pirmą kartą vykęs renginys taps tradiciniu.

Lietuva antradienį švenčia Valstybės atkūrimo dieną. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi