Lietuvoje

2020.11.19 15:17

Po Karbauskio žingsnio – Skvernelio reakcija: palaiko už drąsą ir žada neleisti pažeidinėti demokratinių principų Seime

planuoja imtis lyderystės ir telkti opoziciją
LRT.lt2020.11.19 15:17

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovui Ramūnui Karbauskiui pareiškus, jog atsisako Seimo nario mandato, tokį sprendimą sako suprantantis ir laikinasis Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis.

Jo teigimu, tai drąsus ir principingas sprendimas.

„Akivaizdu, jog tai, kas šiomis dienomis vyksta Seime, yra signalas naujiesiems valdantiesiems, jog egzistuoja ribos, kurių peržengti demokratinėje valstybėje nevalia niekam. Apgailestauju, tačiau turiu konstatuoti, kad su nauja valdančiąja koalicija atsiranda ir naujos „parlamentarizmo“ tradicijos. Įsismaginus, pajutus keršto skonį ar dėl kitų priežasčių nutarta išstumti LVŽS atstovus iš visų įmanomų parlamentinių formatų“, – rašo S. Skvernelis.

S. Skvernelis teigė apgailestaujantis, jog palaikė valdančiųjų pasiūlytą Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą į Seimo vadoves. Dabartinio Vyriausybės vadovo manymu, opozicijai buvo pateiktas „gražiai supakuotas melas“.

„Nuoširdžiai atsiprašau rinkėjų, kad juo patikėjome ir palaikėme jos kandidatūrą“, – rašo laikinasis premjeras.

S. Skvernelis sako, jog vos tik perduos Vyriausybės vairą į I. Šimonytės rankas, imsis aktyvaus darbo Seime, telks ir opozicines jėgas.

„Kol kas vis dar turiu vykdyti laikinojo Ministro pirmininko pareigas. Tačiau tikrai noriu kuo greičiau perduoti jas naujajai premjerei ir įsilieti į parlamentinį darbą. Būsiu aktyvus ir imsiuosi lyderystės Seime. Telksiu opoziciją ir neleisiu, kad būtų pažeidinėjami pamatiniai demokratiniai principai“, – teigia S. Skvenelis.

„Valstiečiai“ supyko nepatvirtinus jų kandidatės į Seimo vicepirmininkus

LRT.lt primena, kad Seimas šią savaitę tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos A. Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

Atmetus A. Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pateikė opozicinių socialdemokratų atstovą Julių Sabatauską. Per pirmąjį posėdį buvo išrinktas vicepirmininkas nuo opozicijos, „darbiečių“ atstovas Andrius Mazuronis.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę „valstiečiai“ žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė.

Populiariausi