Lietuvoje

2020.11.19 12:04

Seimo pirmininkė: dalis valdančiųjų ir „valstiečių“ konfrontacijos yra užprogramuota

Milena Andrukaitytė, BNS2020.11.19 12:04

Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad dalis konfrontacijos tarp naujosios daugumos ir „valstiečių“ yra užprogramuota iš buvusios kadencijos.

„Dalis konfrontacijos, be abejo, yra užprogramuota, mes ateiname į naująjį Seimą ne nuo balto lapo, o visos emocijos, kurios susikaupę iš praėjusios kadencijos, lieka. Kitas dalykas yra, kad prie opozicijos vaidmens irgi reikia priprasti, ir tas pereinamasis laikotarpis, matyt, porą savaičių ar mėnuo, nėra lengvas, tiek vienai pusei, tiek kitai“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji taip pat teigė, kad klausimas dėl Audito komiteto pirmininko posto bus persvarstytas, jei tai tikroji „valstiečių“ protesto priežastis, o ne „pretekstas trankyti durimis“.

Taip pat skaitykite

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ketvirtadienį paskelbė nedalyvausianti jokiose Seimo valdančiosiose struktūrose, kai valdantieji numatė Audito komiteto vadovo postą skirti Seimo narių Mišriai grupei, o prieš tai Seimas atmetė „valstiečių“ kandidatės Aušrinės Norkienės kandidatūrą į Seimo vicepirmininkes.

Viktorija Čmilytė-Nielsen apie Karbauskio pareiškimus: bandysime ieškoti kompromisų

„Aš manau, kad svarbu yra įsiklausyti į visas puses, šiandien išgirdom ultimatyvią, drastišką „valstiečių žaliųjų“ reakciją ir jų pareiškimą dėl Audito komiteto, kas, atrodo, jiems buvo labai nemaloni žinia seniūnų sueigos metu. Mūsų iniciatyva tas klausimas atidėtas vėlesniam laikui, reikės ieškoti sutarimo dėl šito klausimo, jei tai yra tikrai tas ginčytinas dalykas, o ne pretekstas trankyti durimis“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ketvirtadienį paskelbė atsisakanti bet kokių pareigų Seimo valdančiosiose struktūrose, savo teises žada ginti Konstituciniame Teisme.

„LVŽS rinkimuose surinko kelių šimtų tūkstančių žmonių palaikymą ir rezultate pirmųjų dviejų Seimo darbo dienų padaryta viskas, kad būtų sugriauta ilgametė Lietuvos Seimų tradicija, politinės kultūros pagrindai t. y. frakcija, kuri turi 32 narius, neturi savo atstovo Seimo valdyboje, kai savo atstovus turi frakcijos su dešimt Seimo narių“, – antradienį žurnalistams sakė LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Visa tai, kas vyksta, rodo, kad pozicija, konservatoriai ir liberalai, daro viską, kad LVŽS neturėtų jokių instrumentų atlikti savo pareigas. LVŽS nutarė, kad mes atsisakom bet kokių pareigų bet kokiam Seimo valdybos organuose, komitetuose, komisijose ir mes pasitraukiam iš seniūnų sueigos“, – pareiškė „valstiečių“ vadovas.

Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma vėliau teigė, kad prie komitetų kvotų klausimo bus grįžtama, „valstiečiams“ taip pat priklausytų Etikos ir procedūrų bei Antikorupcijos komisijų pirmininkų pareigybės.

Seimas šią savaitę tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos A. Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

Atmetus A. Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pateikė opozicinių socialdemokratų atstovą Julių Sabatauską. Per pirmąjį posėdį buvo išrinktas vicepirmininkas nuo opozicijos, „darbiečių“ atstovas Andrius Mazuronis.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę „valstiečiai“ žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė.

Tarp opozicinių frakcijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.

Populiariausi

VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5