Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Apygardose, kur bus renkami trys Seimo nariai, prasidėjo balsavimas namuose

ELTA2015.02.14 17:10

Per kovo 3-iąją trijose rinkimų apygardose vyksiančius pakartotinius rinkimus dėl Seimo nario mandato varžysis 37 kandidatai. Pakartotiniai rinkimai į Seimą vyks vienmandatėse Biržų-Kupiškio Nr. 48 bei Zarasų-Visagino Nr. 52 rinkimų apygardose ir nauji – vienmandatėje Ukmergės rinkimų apygardoje Nr. 61.

Per kovo 3-iąją trijose rinkimų apygardose vyksiančius pakartotinius rinkimus dėl Seimo nario mandato varžysis 37 kandidatai. Pakartotiniai rinkimai į Seimą vyks vienmandatėse Biržų-Kupiškio Nr. 48 bei Zarasų-Visagino Nr. 52 rinkimų apygardose ir nauji – vienmandatėje Ukmergės rinkimų apygardoje Nr. 61.

Šių apygardų rinkėjai, kurie kovo 3-iąją negalės ateiti į rinkimų apylinkes, galėjo balsuoti iš anksto. Trečiadienį ir ketvirtadienį balsuoti iš anksto buvo galima Biržų, Kupiškio, Ukmergės, Visagino, Zarasų rajonų savivaldybėse ir apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Nuo trečiadienio iki penktadienio buvo sudaryta galimybė balsuoti specialiuose paštuose tiems rinkėjams, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę.

Penktadienį ir šeštadienį vyksta balsavimas namuose. Jis rengiamas pagal sudarytą ir patvirtintą apylinkės rinkimų komisijos balsuojančių namuose rinkėjų sąrašą ir vykimo pas rinkėjus grafiką.

Šiuo balsavimo būdu gali pasinaudoti neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę ir jeigu jie pateikė prašymą balsuoti namuose.

Tris Seimo narius trijose rinkimų apygardose turi teisę rinkti 104 tūkst. 765 rinkėjai.

Kandidatus iškėlė 17 partijų. Dar trys politikai išsikėlė savarankiškai.

Daugiausia kandidatų – 14 – yra Ukmergės rinkimų apygardoje, 12 – Zarasų-Visagino ir 11 – Biržų-Kupiškio rinkimų apygardoje.

Tarp kandidatų į Seimą yra 8 buvę Seimo nariai: Vytautas Galvonas, Valdemaras Valkiūnas, Algimantas Dumbrava, Dailis Alfonsas Barakauskas, Artūras Melianas, Ligitas Kernagis, Gintaras Songaila, Vytautas Šustauskas.

Biržų-Kupiškio rinkimų apygardoje į Seimą kandidatuos:

Ritas Vaiginas (Darbo partija), Sigitas Martinavičius („Drąsos kelias“), Algirdas Kiznis (Liberalų ir centro sąjunga), Vytautas Galvonas (Tvarka ir teisingumas), Kęstutis Slavinskas (Liberalų sąjūdis), Aleksandras Zeltinis (Socialdemokratų partija), Nijolė Šatienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Žydrūnas Savickas (Sąjunga „Taip“), Valdemaras Valkiūnas (Respublikonų partija), Dangirdas Mikšys (Tautinė partija Lietuvos kelias), Dalius Bitaitis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).

Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje Seimo nario mandato sieks:

Kristina Brazauskienė (Demokratinė darbo ir vienybės partija), Aurelija Gurskienė („Drąsos kelias“), Sergejus Kotovas (Liberalų ir centro sąjunga), Algimantas Dumbrava (Tvarka ir teisingumas), Rimantas Kumpis (Lietuvos liaudies partija), Aušra Lamanauskienė (Liberalų sąjūdis), Nikolajus Gusevas (Socialdemokratų partija), Gintaris Petrėnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Rolandas Urniežius (Sąjunga „Taip“), Genrichas Sarbajus (Socialistinis liaudies frontas), Juozas Stanėnas (TS-LKD), save išsikėlęs Rimvydas Podolskis.

Ukmergės rinkimų apygardoje kandidatuos:

Rolandas Janickas (Darbo partija), Julius Girdvainis („Drąsos kelias“), Juozas Murauskas (Emigrantų partija), Vytautas Šustauskas (Kovotojų už Lietuvą sąjunga), Artūras Melianas (Liberalų ir centro sąjunga), Dailis Alfonsas Barakauskas (Tvarka ir teisingumas), Daiva Krikštaponienė (Liberalų sąjūdis), Kazys Grybauskas (Socialdemokratų partija), Danutė Užkurėlytė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Ligitas Kernagis (Sąjunga „Taip“), Gintaras Songaila (Tautininkų sąjunga), Janina Galiauskienė (TS-LKD), save išsikėlę kandidatai Julius Kazėnas ir Mindaugas Kluonis.

Pakartotiniai Seimo nario rinkimai Zarasų-Visagino bei Biržų-Kupiškio apygardose rengiami panaikinus praėjusių metų spalį vykusių rinkimų rezultatus dėl nustatytų šiurkščių pažeidimų. Ukmergėje naujas Seimo narys bus renkamas vietoj netikėtai mirusio šioje apygardoje išrinkto Juliaus Veselkos.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5