Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.15 22:14

Kruonio miške prisiminti Lietuvos laisvės gynėjai

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Kruonio miške prisiminti Lietuvos laisvės gynėjai. Šilelyje ilsisi apie trys dešimtys pokaryje sovietų okupantų nužudytų ir užkastų partizanų.

Jau dvidešimt šeštus metus vasario 15 d. į Kruonį suvažiuoja šimtai moksleivių, skautų, kudirkaičių, jaunųjų šaulių – po mišių eisena iš miestelio nusidriekia į mišką. Čia degantiems laužams ugnį iš Vytauto didžiojo karo muziejaus sodelio neša jūrų skautai.

1946 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Kaišiadorių apylinkėse žuvo trispalvę Kruonio miestelyje planavę iškelti trys Didžiosios Kovos apygardos partizanai – Pranas Žukauskas-Šalmas, Stasys Lekavičius-Gulbinas, Jurgis Krušinskas-Žiedelis. Persikėlę Nemunu, jie pakliuvo į NKVD pasalą – du partizanai žuvo, o, kaip teigė vietos gyventojai, sužeistas į koją Šalmas susisprogdino. Jų kūnai buvo sumesti Kruonio miestelio aikštėje, vėliau sovietų užkasti Kruonio miške.

Skaičiuojama, kad čia amžinojo poilsio atgulė apie trys dešimtys sovietų nužudytų partizanų, kovojusių už Lietuvos laisvę. Jiems atminti čia stovi mediniai kryžiai, o šįmet žuvusiems partizanams pastatytas ir paminklas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi