Lietuvoje

2016.02.15 16:36

B. Obama sveikina Lietuvą už lyderystę remiant Ukrainą ir Rytų partnerystės šalis

BNS2016.02.15 16:36

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama įvertino Lietuvos indėlį remiant Rytų partnerystės šalis bei Ukrainą, tvirtindamas, jog Lietuva „išlieka pavyzdžiu“ stiprinant demokratiją ir saugumą pasaulyje.

Šiuos žodžius JAV prezidentas išsakė Lietuvos vadovei Daliai Grybauskaitei Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse atsiųstame laiške.

„Priimkite geriausius Amerikos žmonių sveikinimus 98-ųjų Nepriklausomybės deklaracijos metinių proga. Lietuva ir toliau išlieka pavyzdžiu, kaip stiprinti demokratiją ir saugumą globalioje erdvėje. Tvirtą Jūsų atsidavimą padėti kitoms valstybėms einant demokratijos keliu aiškiai rodo Jūsų darbas įgyvendinant ES Rytų partnerystės politiką“, – rašoma B. Obamos laiške, kurio kopiją BNS persiuntė prezidentūra.

Anot jo, Lietuva kartu su JAV taip pat sėkmingai dirbo JT Saugumo Taryboje, kovodama su terorizmu ir skatindama taiką 2014–2015 metais.

„Be to, jūs demonstravote lyderystę už jūsų valstybės ribų stojant kartu su Ukraina ir teikdami nuoseklią paramą Afganistane“, – pažymi JAV vadovas.

JAV vadovas taip pat pasveikino Lietuvos įsipareigojimą didinti krašto apsaugos finansavimą ir jau 2018 m. pasiekti NATO standartą gynybai skirti 2 proc. nuo BVP.

Prezidentūra nurodo Vasario 16-osios išvakarėse sveikinimo laiškų taip pat sulaukusi ir iš Airijos, Austrijos, Portugalijos, Kroatijos, Pakistano, Kazachstano prezidentų, Japonijos imperatoriaus, Belgijos, Nyderlandų ir Saudo Arabijos karalių, Kanados generalgubernatoriaus.

JAV žmonių ir prezidento B. Obamos vardu savaitgalį Lietuvą pasveikino ir šalies valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga sveikindami Lietuvos žmones užsienio šalių vadovai linki jiems sėkmės, taikos ir gerovės, dėkoja mūsų valstybei už tvirtus dvišalius ryšius ir partnerystę sprendžiant strateginius tarptautinės politikos klausimus.