Lietuvoje

2020.11.22 11:13

Plaukimo treniruotės be vandens: tėvai dvejoja, ar verta toliau mokėti už tiesiog laišku atsiųstus pratimus

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.22 11:13

Dėl paskelbto karantino organizuojant nuotolinį neformalųjį ugdymą kompiuteriu vaikai mokomi žaisti futbolą, krepšinį ir net plaukti. Kauno plaukimo mokyklos treneriai treniruotes be baseino ir vandens veda ir visai nemokantiems plaukti.

Vaikų tėvai stebisi, kad kartais nuotolinis mokymas apsiriboja tik trenerio atsiųstu elektroniniu laišku ir svarsto, ar nereikėtų mažinti mokesčio. Kauno savivaldybė sako, kad mokestis mažinamas tik ligos atveju. Nenorintieji mokėti gali iš sąrašų išsibraukti.

Kauno plaukimo mokyklos baseine tuščia. Paskelbus karantiną baseino vandenį sudrumsčia tik į treniruotes atvykę aukšto meistriškumo sportininkai. Visi kiti norėdami išmokti plaukti ar sustiprinti fizinę formą dabar treniruojasi namuose, be vandens.

Ir pavasarį, ir dabar plaukikus nuotoliniu būdu mokantis treneris sako parenkantis specialius plaukimo pratimus, leidžiančius tobulinti įgūdžius.

„Kojų darbą akcentuoti, grybšnį kaip patobulinti su gumomis – raumenys vis tiek turi atmintį, daro ir įsimena. Aišku, pagrindiniai pratimai – bendro lavinimo“, – sako plaukimo treneris Laurynas Svipas.

Plaukimo treniruotės – kompiuterio ekrane: tėvams kyla klausimų dėl elektroninių laiškų vietoj užsiėmimo

Vaizdo treniruotes veda ne visi. Sūnų mokytis plaukti į baseiną nuo rudens leidusi kaunietė sako sulaukusi tik elektroninio laiško. Moteris svarsto, ar karantinui užsitęsus verta tokias treniruotes tęsti ir mokėti nario mokestį.

„Vaizdo programų nebuvo, tiesiog atsiunčia „wordiniame“ dokumente kažkokius pratimus ir mes juos atliekam patys namuose. Visi, manau, taip daro“, – sako kaunietė Irmina Doiraitienė.

Mėnesio mokestis už plaukimo treniruotes – kiek daugiau nei 11 eurų. Plaukimo mokyklos vadovas sako, kad pradėjus nuotolinius užsiėmimus iš 1600 mokinių sutartis nutraukė apie pusšimtį.

„Dirba treneriai – vienam 22 metai, kiti vyresnio amžiaus, vieni dirba su kompiuteriais, kitų jau neišmokysi. Yra geri specialistai, vaikus išmoko plaukti, bet su kompiuteriais nelabai bendrauja“, – sako Saulius Binevičius.

Nuotoliniu būdu vyksta ne tik plaukimo pamokos, bet ir futbolo, krepšinio, kitų sporto šakų treniruotės. Prašyti atleisti nuo mokesčio galima tik ligos atveju.

„Mokestis gali būti mažinamas, tik jei vaikas sirgo daugiau kaip 14 dienų, nemokėti visai, jei 20 dienų negalėjo lankyti. Jei trenerio atostogos ir treniruotės nevyksta. Šiuo metu tokios galimybės nėra. Yra galimybė išsibraukti, jeigu nori“, – teigia Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Savickas.

Gruodį Kauno miesto taryba ketina peržiūrėti mokesčių už sporto treniruotes tvarką. Planuojama mokestį didinti.

Paskelbus karantiną neformalus vaikų švietimas ne nuotoliniu būdu gali vykti tik lauke, taip pat jei rengiami individualūs užsiėmimai, bei ne didesnėmis nei penkių mokinių grupėmis, užtikrinant 10 kvadratinių metrų plotą vienam besimokančiajam.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt