Lietuvoje

2013.03.01 15:20

Teismui nepavyko apriboti Darbo partijos veiklos

ELTA2013.03.01 15:20

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą, nepatenkino prokuroro Sauliaus Versecko prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo Darbo partijai ir laikinai partijos veiklos neapribojo.

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą, nepatenkino prokuroro Sauliaus Versecko prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo Darbo partijai ir laikinai partijos veiklos neapribojo.

Prašymu prašyta laikinai apriboti Darbo partijos veiklą, iki nuosprendžio įsiteisėjimo uždrausti pakeisti Darbo partijos juridinį statusą, ją likviduoti ar pertvarkyti.

Nutartis per 7 dienas dar gali būti skundžiama.

Teismo manymu, naujoji partija trejus metus po susijungimo dar bus atsakinga už Darbo partijos veiksmus, jai pereina visos buvusios partijos prievolės.

Prašymą pateikęs prokuroras S. Verseckas sakė, kad dar turi savaitę priimtai nutarčiai skųsti. Anot jo, teismas įvertino abiejų pusių argumentus ir priėmė nutartį, kurioje nurodo, kad kliūčių reorganizuoto juridinio asmens baudžiamajai atsakomybei nėra.

„Kaip supratau iš paskelbtos nutarties, teismas nemano, kad juridinio asmens reorganizavimas į kitą juridinį asmenį kliudytų tokio asmens baudžiamajai atsakomybei“, – žurnalistams po posėdžio sakė prokuroras. Jis manė, kad tokiu atveju bus problemiška priimti nuosprendį prieš neegzistuojantį asmenį.

„Jeigu teismas mano, kad nėra kliūčių nagrinėti baudžiamąją bylą net ir to asmens atžvilgiu, kuris reorganizuotas, tai tada ir mes sutiktume, kad tai ne problema. Mūsų nuomonė buvo kita ir tą situaciją reikėjo išspręsti. Mes dar, aišku, nuspręsime, ar nutartį skųsti“, – kalbėjo prokuroras.

S. Verseckas nekomentavo, kas būtų, jeigu partijų susijungimo dokumente būtų numatytas punktas, neleidžiantis baudžiamojon atsakomybėn patraukti naujojo politinio darinio.

Darbo partijos vicepirmininkas, vadinamosios partijos juodosios buhalterijos byloje kaltinamas Vytautas Gapšys neslėpė džiaugsmo teismo priimtu sprendimu.

„Emocijos teigiamos, nes teismas išgirdo argumentus. Svarbiausia tai, kad buvo į juos įsiklausyta, ir tai, ką kalbėjo teisininkai, – ne vienas, su kuriuo man teko konsultuotis. Teismas dar kartą tai patvirtino, bet šiuo atveju būtent partijų reorganizavimas nėra veikla. Teismas nemažai skyrė dėmesio savo nutartyje, kas yra veikla, ir pasisakė, kad teisinio statuso pakeitimas nelaikomas juridinio asmens veikla, ir todėl negali būti taikomi apribojimai šitam dalykui. Tai buvo mūsų vieni iš kertinių argumentų, kuriuos naudojome šiandien“, – kalbėjo politikas. Jo manymu, ši nepakeista VAT nutartis atitiktų teisės nuostatas.

Teismas prie Darbo partijos sugrįš kovo 12 d. Posėdyje turėtų būti išklausyti V. Gapšio ir buvusios partijos vyr. finansininkės Marinos Liutkevičienės parodymai.

Teismas atmetė „darbiečių“ prašymą nušalinti prokurorą S. Versecką

Vilniaus apygardos teismas po pasitarimo nepatenkino dėl sukčiavimo, melagingos buhalterijos tvarkymo teisiamos Darbo partijos prašymo nuo bylos nagrinėjimo nušalinti prokurorą Saulių Versecką.

„Darbiečiai“ prokurorą kaltinimo šališkumu.

Toks teismo sprendimas buvo palydėtas gausiai į teismo posėdžių salę susirinkusių „darbiečių“ šalininkų replikomis.

Teismo manymu, Darbo partijos gynėjai nepateikė jokių objektyvių duomenų, leidžiančių suabejoti S. Versecko šališkumu. Esą nėra jokio pagrindo, kad prokuroras šališkai nusiteikęs Darbo partijos atžvilgiu.

Ši teismo nutartis neskundžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt