Lietuvoje

2016.02.17 07:36

Vilniečius apie galimas nelaimes perspės šešios sirenos

LRT.lt2016.02.17 07:36

Tobulindama vilniečių perspėjimo ir informavimo sistemą, sostinės savivaldybė papildomai  įsigijo tris modernias sirenas ekstremalioms situacijoms.

Naujos elektroninės, nuotoliniu būdu (per mobilius įrenginius) valdomos ir galinčios tiesiogiai perduoti žodinius pranešimus sirenos įrengtos R. Jankausko g. 2 (Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pastatas), Švitrigailos g. 18 (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pastatas) ir Šventaragio g. 2 (Vidaus reikalų ministerijos pastatas). Vilniuje planuojama palaipsniui pakeisti visas 69 sirenas, kurios buvo įrengtos prieš penkis dešimtmečius ir jau nebeatitinka perspėjimo priemonėms keliamų reikalavimų.

Sostinėje šiuo metu įrengtos šešios naujos sirenos. Prieš trejus metus elektroninės sirenos buvo įrengtos Konstitucijos pr. 3 (Savivaldybės pastatas), Telšių g. 2 (Juventos gimnazijos pastatas) ir J.Tumo-Vaižganto g. 2 (Užsienio reikalų ministerijos pastatas). Tokias sirenas įsigijo tik Vilnius ir Šiaulių miestai, kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vis dar veikia senosios, rašoma pranešime spaudai.
 
Gyventojų perspėjimo sistemų eksploatavimui ir techninei priežiūrai lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto. Šiemet skirta daugiau kaip 38 tūkst. eurų, pernai – 7 tūkst. eurų mažiau.  Vienos elektroninės sirenos kaina svyruoja nuo 1150  iki 12 tūkst. eurų.

Sirenos įjungiamos gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai, patikrinimo metu.
 
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.