Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.01 08:24

Per Lietuvos pirmininkavimą ES Vilniuje knibždės policijos, sustiprinta apsauga kainuos 1,2 mln. Lt

Lietuvai perimus pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai ir į mūsų šalį plūstels tūkstančiai svečių. Policija prognozuoja, kad nusikalstamumo lygis tuo metu nedidės, budinčių policininkų pajėgos smarkiai išaugs.

Lietuvai perimus pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai ir į mūsų šalį plūstels tūkstančiai svečių. Policija prognozuoja, kad nusikalstamumo lygis tuo metu nedidės, budinčių policininkų pajėgos smarkiai išaugs.

Nuo liepos prasidėsiančio ir pusmetį truksiančio pirmininkavimo metu Lietuvoje planuojama per 200 įvairiausių renginių, Lietuvoje laukiama 20–30 tūkst. svečių: ministrų, aukšto rango pareigūnų, žurnalistų, nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Didžiausias renginys numatomas lapkričio 28–29 dienomis, kai Vilniuje turėtų susitikti ES narių ir Rytų partnerystės šalių vadovai. Tik prasidėjus pirmininkavimui liepos 5-ąją Vilniuje lankysis visa Europos Komisija ir jos vadovas Jose Manuelis Barroso.

Anot Policijos departamento atstovo spaudai Ramūno Matonio, saugumo ir palydos užtikrinimui policijai skirta apie 1,2 mln. Lt. Planuojama, kad visuose pirmininkavimui skirtuose renginiuose dirbs daugiau nei 3 tūkst. policijos pareigūnų.

R.Matonio 15min.lt atsiųstame atsakyme teigiama, kad policija prognozuoja, jog nusikalstamumo lygis nedidės, nes budės sustiprintos pajėgos. Departamentas pasidomėjo, koks nusikalstamumo lygis buvo tose šalyse, kurios pirmininkavo ES, ir padarė išvadą, kad netgi tikėtinas bendro nusikalstamumo lygio tendencijų mažėjimas.

Pasak atstovo spaudai, policija jau dabar nori atkreipti sostinės gyventojų dėmesį, kad pirmininkavimo metu jie gali patirti tam tikrų nepatogumų, nes dėl aukštų pareigūnų palydų kai kuriose vietose gali būti ribojamas eismas, patekimas į tam tikras vietas.

Policijos departamente bus sudarytas tarpžinybinis strateginis koordinacinis visų pirmininkavimo renginių viešojo saugumo koordinavimo štabas, sostinės policijoje veiks viešojo saugumo užtikrinimo taktinis operacinis štabas.

Didžioji dalis renginių vyks sostinėje, todėl Vilniui bus rodomas išskirtinis dėmesys, tačiau dalis įvairių susitikimų vyks ir kitur – Druskininkuose, Trakuose, Kaune, Klaipėdoje, Neringoje, Palangoje.

Policijai skirtos papildomos lėšos – tik mažas lašelis viso ES pirmininkavimui skirto biudžeto. Iš viso Lietuvos pirmininkavimui skirta 214 mln. Lt.

Anot Užsienio reikalų ministerijos, palyginus su kitomis šalimis, Lietuvos biudžetas yra kuklus. Kipro pirmininkavimo biudžetas buvo 227 mln. Lt, Lenkijos – 383 mln. Lt, Čekijos – 414 mln. Lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi