Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.15 11:19

D. Grybauskaitės teisinės iniciatyvos – socialiniam saugumui ir skaidrumui stiprinti

LRT.lt 2016.02.15 11:19

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę įtraukti 15 įstatyminių iniciatyvų, kurios padės stiprinti nacionalinį ir socialinį saugumą, įtvirtinti efektyvesnę vaiko teisių apsaugą, taip pat sumažins nebaudžiamumą, užtikrins teisingumą ir skaidresnę valstybės raidą.

Socialinės rizikos šeimose augančių vaikų apsaugai užtikrinti prezidentė teiks Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus. Taip pat prezidentė inicijuos Švietimo įstatymo pataisas, kurios padės sukurti efektyvesnę prevencinę sistemą kovai su patyčiomis ir smurtu mokyklose.

Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisos skirtos skaidresniam netekto darbingumo nustatymui ir šiame procese dalyvaujančių medikų atsakomybei apibrėžti, teigiama pranešime spaudai.

Kova su korupcija ir nebaudžiamumo mažinimas toliau išlieka vienu iš Prezidentės prioritetų, todėl bus ir toliau imamasi žingsnių politinei korupcijai, nepotizmui, neskaidriai valstybės ir savivaldybių įmonių veiklai pažaboti.

Prezidentė inicijuos pataisas dėl kadencijų valstybės ir savivaldybių įmonių vadovams įvedimo ir didesnės grąžos valstybei užtikrinimo. Konkrečios įstatymų pataisos bus siūlomos dėl valstybės įmonės „Registrų centras“ veiklos tobulinimo ir nemokamo duomenų valstybės institucijoms teikimo ir iš jų gaunamų duomenų įregistravimo.

Netylant skandalams dėl neteisėtų statybų ir sprendimų dėl jų nugriovimo vilkinimo, prezidentė siūlys ženkliai didinti baudas ir įmokas už savavališkų statybų įteisinimą.

Griežtesnė atsakomybė taip pat bus siūloma už korupcinius nusikaltimus, sukčiavimą ir mokesčių vengimą. Baudžiamojo kodekso pataisomis bus užkirstas kelias išvengti atsakomybės pasislepiant užsienyje ar nuslepiant konfiskuotiną turtą. Ateityje prezidentė imsis iniciatyvos dėl asmenų, kurių turtas neatitinka pajamų, mokestinės atsakomybės griežtinimo.

Ginant nusikaltimų aukų interesus prezidentė teiks Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis bus siūloma didinti įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą ir nustatyti galimybę taikyti ją kartu su bausme.

Demokratijai ir skaidriam rinkimų procesui stiprinti prezidentė inicijuos Baudžiamojo kodekso pataisas dėl atsakomybės už balsų pirkimą. Tai užkirs kelią manipuliacijoms rinkėjų valia ir užtikrins, kad rinkėjus papirkti bandantys asmenys sulauks adekvačios bausmės.

Teisinėmis priemonėmis prezidentė siūlo užkirsti kelią susikompromitavusiems ir korupcija įtariamiems pareigūnams dirbti ir daryti karjerą vidaus tarnyboje. Taip pat bus skaidrinama advokatūros, notariato ir antstolių sistemos veikla.

Europai susiduriant su pabėgėlių krize, prezidentė inicijuos Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kurios užkirs kelią net menkiausioms galimybėms piktnaudžiauti Lietuvoje suteikiamu prieglobsčiu ir užtikrins visuomenės saugumą bei viešąją tvarką.

Taip pat priėmimo Seime laukia dar rudens sesijoje prezidentės pateiktos 8 įstatymų pataisos ir 2 vetuoti įstatymai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi