Lietuvoje

2020.11.18 11:34

Šimonytė apie pateiktas ministrų pavardes prezidentui: esu nusiteikusi dėl bet kurios kandidatūros pakovoti

kandidatą į ŽŪM žada artimiausiu metu
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.11.18 11:34

Kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda trečiadienį paviešino asmenų, siūlomų eiti ministrų pareigas, pavardes. Tiesa, jis ne galutinis, trūksta kandidato į žemės ūkio ministrus, jį I. Šimonytė žada turėti jau artimiausiu metu.

Žemės ūkio ministro kandidatūrą žada jau po kelių dienų

Paklausta, kada galima tikėtis kandidato į žemės ūkio ministrus, I. Šimonytė sako, kad tai turėtų paaiškėti jau po kelių dienų

„Manau, kad poros dienų dalykas, tada ir informuosiu“, – apie kandidato į žemės ūkio ministrus paieškas sakė I. Šimonytė.

Kandidatų į ministrus sąrašą atskleidusi Šimonytė: buvo ir tokių pavardžių, apie kurias net nesvarsčiau

Ji neatskleidė, ar jau turi numatytą kandidatą, tik prasitarė, kad ministerija atiteks konservatorių atsakomybėn.

„Nesakysiu, nes jei galėčiau pasakyti, tai pasakyčiau ir pavardę. Bet tai yra TS-LKD atsakomybės sritis“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Kandidatės į premjerus teigimu, su prezidentūra dalis pavardžių buvo aptartos dar iki trečiadienio, tiesa, tik kai kurios jų atsidūrė pateiktame kandidatų lape.

„Kiek esame susitikę su prezidentu po rinkimų, diskusijose viena kita pavardė atsirasdavo, bet ten buvo visokių pavardžių. Buvo ir tokių, apie kurias aš nesvarsčiau ir jos nebuvo svarstomos, buvo tokių, kurios atsirado sąraše, buvo tokių, apie kurias jūs rašėte. Visokių ten tų pavardžių buvo, bet čia yra toks mano ir koalicijos partnerių matymas“, – sakė I. Šimonytė.

Žada kovoti dėl visų ministrų sąraše

Viena didžiausių intrigų – kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Arūnas Dulkys, kurį prezidentas dar visai neseniai atsisakė teikti antrajai kadencijai į Valstybės kontrolės vadovus.

Tuomet prezidentūra teigė, jog šalies vadovas pripažįsta A. Dulkio nuopelnus, tačiau mano, kad tuometinis A. Dulkio pavaduotojas M. Macijauskas buvo dar geresnis kandidatas ir pateikė „ambicingesnę ir konkretesnę viziją“ dėl įstaigos veiklos.

Paklausta, ar nusiteikusi kovai, jei prezidentūrai netiks vienas ar kitas kandidatas, galima Vyriausybės vadovė tikino, kad laukia argumentų kova, o tie, ką trečiadienį pristatė prezidentui G. Nausėdai, jos nuomone, yra tinkami dirbti būsimame Vyriausybės kabinete.

„Aš esu nusiteikusi dėl bet kurios kandidatūros pakovoti, kuri yra pateikta. Bet ką reiškia pakovoti? Reikia diskutuoti argumentų kova. Manau, kad visi kandidatai, kurie pateikti, yra tinkami kandidatai“, – sakė I. Šimonytė.

Kaip ji mato bendrą darbą su prezidentūra? I. Šimonytės teigimu, bendrų sąlyčio taškų yra, daugelis įžvelgtų problemų, svarbiausių spręstinų klausimų sutampa, o požiūris į ministrus gali šiek tiek skirtis tik dėl to, jog šalies vadovas juos pažįsta mažiau nei politikos koridoriuose ilgiau besisukanti I. Šimonytė.

„Tiek, kiek mes buvome susitikę, prioritetus matome panašiai, problemas matome panašiai, požiūris į žmones gali skirtis vien dėl to, kad dalį žmonių aš pažįstu geriau nei prezidentas, bet manau, kad prezidentas susitiks, pasikalbės, įvertins ir tada galėsime pakalbėti apie tuos vertinimus“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Populiariausi