Lietuvoje

2013.03.01 15:08

Prasidedanti Kaziuko mugė – be kiaulės skerdynių, bet su suvalkietiškomis derybomis

ELTA 2013.03.01 15:08

Penktadienį Vilniuje prasideda visą savaitgalį vyksianti tradicinė Kaziuko mugė. Jubiliejinėje 410-ąjį kartą rengiamoje mugėje šiemet didžiausias dėmesys bus skirtas Suvalkijai.

Penktadienį Vilniuje prasideda visą savaitgalį vyksianti tradicinė Kaziuko mugė. Jubiliejinėje 410-ąjį kartą rengiamoje mugėje šiemet didžiausias dėmesys bus skirtas Suvalkijai.

Mugės rengėjai tikisi, kad šiųmetėje Kaziuko mugėje susirinks rekordinis skaičius dalyvių. Be to, šiemet dvigubai didesnė bus ir „svečių alėja“. Vilniuje laukiama amatininkų ir folkloro kolektyvų iš Suomijos, Vengrijos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Estijos.

Vis dėlto bene garsiausiai Kaziuko mugėje skambės suvalkiečių tarmė. „Rotušės aikštėje šoks ir dainuos svečiai iš Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos ir kitų Suvalkijos miestų. O svarbiausia, kad suvalkiečiai duos toną visai mugei. Juk jie visiems žinomi kaip puikūs derybininkai. Taigi tiems, kurie nesiderės visur ir dėl visko, mugėje pasiseks mažiau“, – sako vienas pagrindinių mugės organizatorių Vytenis Urba.

Šiemet mugės lankytojų laukia naujovė, kuri viešnagę joje turėtų padaryti kur kas patogesnę. Kaziuko mugės organizatoriai nusprendė, kad įvairiais gardumynais bus prekiaujama specialiose „salose“, kad gardumynų ieškotojams nereikėtų eilėse stumdytis su tais, kuriuos domina amatininkų darbai. Pasak V. Urbos, šis sprendimas turėtų sumažinti eiles.

Aktyviai įsijungti į mugės šurmulį žada ir bohemiškasis Užupio rajonas. Jame vilniečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti „samovarais“ vadinamų virdulių parodą, prie šventės prisijungę pirtininkai visus vaišins juose virta seniausia lietuviška arbata, o Tymo kvartale bus surengtos į futbolą panašaus XIX a. lietuviško žaidimo varžybos.

Parodyti savęs į mugę atvyksta ir palangiškiai, kurių miestas šiemet paskelbtas Lietuvos kultūros sostine. Jie mugės svečius žada vaišinti stintomis ir papasakoti, kodėl šiemet verta apsilankyti Palangoje.

Kaziuko mugės rengėjai iš pradžių ketino V. Kudirkos aikštėje mėsinėti kiaulę, tačiau vėliau šios minties atsisakė.