Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.14 17:32

Kaune – ypatinga klasė

Kauno „Saulės“ gimnazijoje biologijos, chemijos ir matematikos gimnazistai mokysis 3D klasėje. Tokių klasių Lietuvoje yra iki dešimties. Pasak pedagogų, pasitelkiant naujas technologijas, mokiniams daug lengviau suprasti sudėtingas temas. 

„Įsijunkite ir užsidėkite akinius“ – taip neįprastai prasideda pamoka 3 D klasėje. Joje lentą pakeičia ekranas, kuriame, pavyzdžiui, per biologijos pamoką vaizdžiai mokiniams aiškinama, kaip dirba žmogaus organai.

Pedagogai juokauja, kad klasėje buvusius popierinius plakatus su geometrinėmis figūromis jau bus galima išmesti. Rengiantis dirbti su 3D technologijomis iš anglų į lietuvių kalbą kol kas išversta tik biologijos pamoka, verčiama chemijos, vėliau bus imtasi matematikos.

„Mes labai džiaugiamės, nes matematikos pamokose vaikams visada sunkiausia yra stereometrija ir erdviniai kūnai, jiems sunku juos įsivaizduoti, o šitas kabinetas ir šita įranga vaikams padės geriau suprasti trigonometriją ir visą erdvinę geometriją“, – pasakojo „Saulės“ gimnazijos matematikos mokytoja Rita Jonaitienė.

„3D klasė tinka mūsų bendrosioms programoms, mes daugybę dalykų galim parodyti: kraujotaką, ląstelės dalijimasis, inkstų sandarą, ko vadovėlyje nematome taip aiškiai“, – sakė „Saulės“ gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Rimkuvienė.

Kauno regione tai pirmoji tokia klasė, kurioje mokomosios programos skirtos būtent gimnazijos 9–12 klasių mokiniams. Jai įrengti 7 tūkstančius eurų skyrė mokykla, tėvai ir verslininkai.

„Į mokyklą ateina kitokie vaikai. Čia ateina tie, kurie išmano technologijas, kurie  kartais žino daugiau už mokytoją, todėl yra galimybė pasitempti ir mums, mokytojams, ir mokiniams kartu. Kita vertus, šitos technologijos sutelkia mokinių dėmesį pamokoj, tai turbūt vienas iš esminių dalykų, kuris leidžia geriau įsisavinti žinias“, – pasakojo „Saulės“ gimnazijos direktorė Sonata Drazdavičienė.

3D klasių Lietuvoje yra iki dešimties. Jas diegiančios bendrovės atstovo teigimu, tokios klasės itin populiarios Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Brazilijoje, jų sparčiai daugėja Vakarų Europos mokyklose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi