Lietuvoje

2016.02.14 11:06

J. Olekas: Rusijos pareiškimas vertinamas kaip dūmų uždanga

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.14 11:06

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad Miuncheno saugumo konferencijoje sutariama, kad NATO šalys turi būti pasirengusios atremti galimus iššūkius. 

Pasak ministro, taip reaguota į Rusijos premjero pareiškimus apie antrąjį Šaltąjį karą, o Maskvos raginimas bendradarbiauti vertinamas kaip savo  karinių veiksmų dangstymas Sirijoje ir Ukrainoje.

„Dauguma kalbėjusiųjų, kaip ir mūsų prezidentė, tuos pasisakymus vertino kaip bandymą skleisti dūmų uždangą – slėpti tai, ką Rusija daro Ukrainoje, Sirijoje. Daugelis (...) pasisakė už tuos sprendimus, kurie jau priimti arba bus priimti Varšuvos viršūnių susitikime – kad NATO šalys turi būti pasirengusios ir turi turėti visas galimybes atremti galimus iššūkius ir taip stabilizuoti Rusijos veiksmus“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras. 

Reaguodama į Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo pareiškimus, kad pasaulis jau gyvena antrame Šaltajame kare, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad Rusija kuria karštuosius konfliktus, tokius kaip Ukrainoje ir Sirijoje.

Populiariausi