Lietuvoje

2016.02.14 10:51

Konservatoriai paaiškino, ką veiks per neeilinę sesiją

BNS2016.02.14 10:51

Neeilinę sesiją inicijuojantys Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sako, jog ji bus skirta kovai su korupcija, bet kartu teikiami ir kovai su alkoholizmu skirti įstatymų pataisų projektai.

„Sesijos pagrindiniai akcentai bus skirti kovos su korupcija klausimams, šalia to mes norėtumėm, kad sesijoje būtų svarstomi ir klausimai, susiję su mūsų ir kolegų teikiamomis iniciatyvomis kovoje prieš alkoholizmą“, – žurnalistams sakė opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

Į darbų programą įtrauktos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis siūloma uždrausti alkoholiui specialių akcijų metu taikyti nuolaidas.

„Mes siūlome įtraukti seną įstatymo projektą, kurio liko tik priėmimas, jo esmė – uždrausti bet kokias akcijas, konkursus dėl alkoholio pardavimo, kad nebūtų taikomos jokios nuolaidos, nes daugiausiai alkoholio parduodama nuolaidų metu“, – BNS sakė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojas konservatorius Antanas Matulas.

Konservatoriai yra išsakę siekį ateityje alkoholiu leisti prekiauti tik specializuotose parduotuvėse, stabdyti išmokų mokėjimą girtaujantiems asmenims, kurie atsisako gydytis, riboti alkoholio pardavimo laiką. Pasak A. Matulo, tam planuojama parengti visą pataisų paketą, tačiau jis jau bus siūlomas pavasario sesijai.

„Dabar ruošiu paketą įstatymų projektų, Alkoholio, Akcizų ir Reklamos: uždrausti reklamą, sumažinti alkoholio prieinamumą, parduodant alkoholį tik specializuotose parduotuvėse, smarkiai didinti akcizą, tai priemonės, kurias rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija“, – kalbėjo A. Matulas.

Neeilinės sesijos darbų programoje taip pat įrašyti „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio pataisų projektai, kuriais siūloma girtaujantiems asmenims neskirti piniginės socialinės paramos ar nedarbo išmokos, o jei tokia mokama, nustačius girtavimo faktą nutraukti jos mokėjimą.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių trejetuką. Apie būtinybę riboti alkoholio vartojimą imta garsiau kalbėti po Lietuvą sukrėtusių nusikaltimų, kuriuos įvykdė girtaujantys asmenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.