Lietuvoje

2016.02.13 19:45

JAV sveikina Lietuvą Valstybės atkūrimo 98-ųjų metinių proga

ELTA2016.02.13 19:45

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry JAV prezidento Baracko Obamos ir Jungtinių Valstijų tautos vardu sveikina Lietuvą, kuri ateinančią savaitę minės Valstybės atkūrimo 98-ąsias metines.

„Lietuva visada buvo ir išlieka uoli demokratinių vertybių puoselėtoja. Kaip JT Saugumo Tarybos narė 2014-2015 metais, Lietuva glaudžiai bendradarbiavo su Jungtinėmis Valstijomis siekiant tarptautinės taikos, palaikant demokratinės Ukrainos suverenumą, ginant žmogaus teises, mėginant apsaugoti civilius gyventojus konflikto zonose. Esu tikras, kad mūsų abipusis bendradarbiavimas šiose ir kitose srityse nenutrūks – įskaitant ir mūsų įsipareigojimą siekti bendros gerovės per siūlomą Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystę (TTIP).

Mūsų abiejų šalių draugystę atspindi glaudūs ryšiai tarp abiejų tautų. Amerikiečiai gerai prisimena tą narsą, kurią pademonstravo Lietuvos piliečiai, išnirę iš Sovietų Sąjungos šmėklos ir atkovoję laisvę prieš ketvirtį amžiaus. Mes didžiuojamės, kad tais tamsiais šaltojo karo metais Jungtinių Valstijų solidarumas su Lietuva niekada nebuvo susvyravęs. Mes laikėmės vienu frontu ir, kaip NATO sąjungininkės, laikomės bendru frontu ir dabar, drauge siekdami tarptautinio saugumo, stabilumo ir taikos.

Visiems Lietuvos gyventojams linkiu laimės ir sėkmės šalies Nacionalinės šventės proga“, – skelbiama JAV valstybės sekretoriaus J. Kerry pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.