Lietuvoje

2020.11.17 19:09

Kasdien augant netekčių skaičiui – dilema dėl užsikrėtusiųjų kūnų saugojimo: jei prireiks, pagalbos žada kreiptis į konkurentus

Jurga Bakaitė, LRT.lt2020.11.17 19:09

Perpildytos lavoninės ir nesutarimai dėl to, ar kreiptis užsienio pagalbos, – apie tokią padėtį šiandien pranešama vakarų Lenkijoje. Tačiau Vilniuje problemos su koronavirusu infekuotų mirusiųjų kūnais nėra, tvirtina pašnekovai, nors šiuo metu juos sauganti įmonė teturi 20 vietų.

Santaros klinikos lavonų nesaugo

Mirusiųjų nuo koronaviruso arba užsikrėtusių juo žmonių skaičiai didėja, šiandien buvo užfiksuotas didžiausias – 14 per parą.

Kaip LRT.lt informavo Santaros klinikų atstovai, mirusiųjų kūnai ligoninės patalpose nėra saugomi, pagal sutartį juos išveža ir kol atsiima artimieji saugo privati įmonė UAB „Laidojimo paslaugų centras“.

Įmonės vadovas Arūnas Žilionis sakė, kad nors įmonė turi tik 20 vietų kūnų saugojimo patalpą, baimintis nereikėtų, šaldytuvų kol kas pakanka.

„Kol kas nesusidūrėme (su vietų trūkumu – LRT.lt), sekame mirčių statistiką, ji auga po truputį, bet ne taip drastiškai, kaip užsikrėtusių asmenų skaičius“, – sakė jis.

Tačiau kas nutiktų, jei mirusiųjų būtų dar daugiau? A. Žilionis tvirtino, kad jei mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius staiga išaugtų, įmonė galėtų prisitaikyti.

„Būtų galima kooperuotis, bet kol kas tokio poreikio nematome ir iš savo partnerių, Santaros klinikų, kad reikėtų pasiruošti ir turėti daugiau. Bet jei atsirastų, mes reaguotume, svarstytume galimybę greitu būdu įsirengti papildomą morgą arba perpirkti paslaugas“, – sakė pašnekovas.

Pasak įmonės vadovo, didesnių nepatogumų koronavirusas sukelia laidotuvių šventėms – pagal šiuo metu galiojančią tvarką, laidotuvių dalyvių skaičius negali viršyti 10, neįskaitant šeimos narių. Jei velionis sirgo koronavirusu, jį šarvoti reikia uždarame karste.

Užsidarius krematoriumui, Lenkijoje eilės

A. Žilionio teigimu, didžiausia problema šiandien yra neveikiantis vienintelis Lietuvos krematoriumas.

„Kremavimas vyksta tik Lenkijoje, ten irgi (yra – LRT.lt) sugedęs krematoriumas. Būtent į krematoriumą, kur veža Lietuvos įmonės, pakliūna nemažai lenkų įmonių, tai yra susidariusios eilės dėl kremacijos. Laidojimo procesai vyksta sklandžiai“, – sakė pašnekovas.

Tuo metu Lietuvos krematoriumas šiandien vakare pranešė atnaujinantis veiklą.

„Jau šiandien teikiame kremavimo paslaugas, prioriteto tvarka deriname grafiką su laidojimo įmonėmis, patyrusiomis nepatogumų dėl laiku neatliktų kremacijų, taip pat atnaujinome naujų užsakymų registraciją“, – naujieną pranešė Lietuvos krematoriumo direktorius Bernardas Vilkelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.