Lietuvoje

2020.11.17 08:24

Dar vienas koronaviruso atvejis Seime – COVID-19 infekcija patvirtinta Jonui Varkaliui

atnaujinta 10.20
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, Dainora Karklytė, ELTA, LRT RADIJAS2020.11.17 08:24

Skelbiama, kad koronavirusas nustatytas dar vienam naujojo Seimo parlamentarui – Liberalų sąjūdžio atstovui Jonui Varkaliui. Tai LRT TELEVIZIJAI patvirtino Liberalų sąjūdžio frakcijai Seime vadovaujantis buvęs partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Teigiamą testo atsakymą J. Varkalys gavo pirmadienio vakarą.

„Galiu patvirtinti, kad vakar vakare kalbėjau su J. Varkaliu. Jam nustatė (COVID-19 – ELTA), tačiau Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dar jo neapklausė apie jo kontaktus, bet patys žinome, kad buvo priesaika. Mes,frakcija, tortą valgėme po priesaikos“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

Pasak parlamentaro, jis svarsto, kaip toliau elgtis dėl saviizoliacijos. Apie tai, patvirtino E. Gentvilas, buvo kalbėtasi ir su Liberalų sąjūdžio lydere, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

„Aš pats sprendimo dar nesu priėmęs, bet kalbėjau su Čmilyte-Nielsen, kaip čia elgtis, tai ji dabar turi apsispręsti ir priimti sprendimus. (...) Aš siūlau, kad ji kalbėtų su valdyba ir būtų priimti sprendimai“, – teigė E. Gentvilas.

E. Gentvilas svarsto, ar nereikėtų atšaukti antradienio Seimo plenarinio posėdžio. Parlamentaro teigimu, saugumo tikslais galbūt koronaviruso testus reikėtų pasidaryti visiems parlamentarams.

„Mes, kaip frakcija, aišku, turėjome daugiau kontaktų, negu visas kitas Seimas. girdėjau, kad šalia jo visą posėdį sėdėjęs Ričardas Juška izoliuojasi. Dabar, aš manau, klausimas yra kitas – ar daryti šios dienos posėdį. Šis klausimas jau iškeltas. Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia frakcijų seniūnus pasitarti, kaip daryti. Spręsiu ne aš, aš tik savo samprotavimus sakau, galbūt verta pasidaryti testus visiems Seimo nariams ir susirinkti į posėdį ketvirtadienį ar penktadienį“, – LRT RADIJUI sako E. Gentvilas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad plenarinis posėdis turėtų įvykti, tik laikantis papildomų saugumo priemonių. Jo teigimu pora konservatorių frakcijos narių, po kontakto su sergančiuoju, izoliuojasi.

Penktadienį parlamentaras dalyvavo Seimo narių priesaikų ceremonijoje, vėliau – Seimo posėdyje, kuris užsitęsė iki vidurnakčio.

LRT.lt primena, kad kiek anksčiau infekcija užsikrėtė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Irina Rozova, „valstietis“ Valerijus Simulikas, konservatorius Paulius Saudargas. Taip pat COVID-19 patvirtintas naujai išrinktai parlamentarei, Laisvės partijos narei Evelinai Dobrovolskai bei su LVŽS Seimo rinkimuose dalyvavusiai Rimantei Šalaševičiūtei.

Populiariausi