Lietuvoje

2020.11.17 07:53

Lietuvos ir Lenkijos vadovų susitikime – prezidentų tarybos įsteigimas, dėmesys kovai su pandemija

Jūratė Valančiūtė, ELTA2020.11.17 07:53

Lapkričio 17–18 dienomis darbo vizito Lietuvoje viešės Lenkijos vadovas Andrzejus Duda. Lietuvos ir Lenkijos prezidentai aptars dvišalį bendradarbiavimą kovojant su pandemija, vakcinos įsigijimą, regiono saugumo ir gynybos klausimus, strateginių energetikos ir transporto projektų įgyvendinimą, transatlantinius santykius, situaciją ES Rytų kaimynystės valstybėse.

Vizito metu ketinama įsteigti Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų Tarybą. Ši Taryba žymės kokybiškai naują šalių sustiprinto bendradarbiavimo etapą dvišalių santykių, NATO ir ES lygiu.

Per vizitą organizuojamas rezidentų pokalbis tete-a-tete ir susitikimas su Lietuvos bei Lenkijos atstovais.

Lenkijos vadovo vizito proga lapkričio 18 dieną Prezidentūra kartu su VšĮ „Versli Lietuva", Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmais ir Lietuvos pramonininkų konfederacija surengs nuotolinį Lietuvos ir Lenkijos verslo bendruomenių forumą, kurį atidarys Lietuvos ir Lenkijos vadovai.

Lenkijos prezidentas planuoja susitikti su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir kandidate į šį postą Ingrida Šimonyte. Lenkijos vadovas taip pat lankysis Antakalnio ir Rasų kapinėse.

Lenkijos prezidentą lydės ponia Agata Kornhauser-Duda, kuri turės atskirą programą.

Lenkijos pirmosios poros vizitas sutampa su reikšminga Lietuvai ir Lenkijai istorine data - paskutiniojo Jogailaičio Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-osiomis gimimo metinėmis.

Lenkijos vadovo vizitas organizuojamas užtikrinant Lietuvoje nustatytų karantino reikalavimų laikymąsi, konsultuojantis su Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertais bei sveikatos apsaugos specialistais. Vizito metu prezidentų spaudos konferencija bus organizuojama nuotoliniu būdu.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5