Lietuvoje

2016.02.12 16:09

Į šulinį savo vaiką įmetusiai moteriai skirtas namų areštas

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.12 16:09

Nors pirma teismas neleido suimti 19-metės moters K. A., kuri prieš porą dienų į šulinį įmetė savo vaiką, tačiau vėliau Marijampolės rajono apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą jai skirti namų areštą.

Prokurorai prašė įtariamąją suimti, teismas nusprendė, kad tai per griežta kardomoji priemonė. Suėmimo buvo prašyta dviem pagrindais ir motyvais: įtariant, kad K. A. slėpsis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokurorų ir teismo bei darys naujus nusikaltimus.

„Prokurorų prašomi pagrindai yra formalaus pobūdžio, – sako teisėja Aksinija Žemantauskienė. – Atsižvelgiant į teismų praktiką vien tik nusikalstamos veikos sunkumas nėra pagrindas skirti pačią griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Šiuo atveju analizavau įtariamosios asmenybę nusikalstamos veikos kontekste ir suėmimo neskyriau“.

Nepatenkinus pirmojo prokuroro prašymo, teismui buvo pateikti du nauji prašymai skirti švelnesnes kardomąsias priemones: namų areštą ir įpareigojimą gyventi atskirai nuo nukentėjusiojo N. A. Šie prašymai šiandien buvo patenkinti.

Įtariamoji K. A. privalės būti namuose nuo 21 iki 7 val.

Portalas lrytas.lt skelbia, kad moteris teisme prisipažino vaiką įmetusi į šulinį, nes nenorėjo jo auginti. Tačiau ji sakė besigailinti dėl savo poelgio.

Trečiadienį Šakių rajone devyniolikmetės motinos į šulinį įmestą 7 mėnesių kūdikį iš vandens ištraukė kaimynas. Berniukas gydomas ligoninėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.