Lietuvoje

2020.11.16 14:15

Norkienės pavardė kelia aistras Seime: Čmilytė-Nielsen siūlo ieškoti kito kandidato, Karbauskis mini kerštą

atnaujinta 14.59
Jūratė Skėrytė, BNS2020.11.16 14:15

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia pasiūlysi didžiausiai opozicinei „valstiečių“ frakcijai paieškoti kito kandidato į parlamento vicepirmininkus.

„Ką tik kalbėjau su Ramūnu Karbauskiu ir siūliau pasvarstyti, kad galbūt galėtų būti alternatyva, kuri būtų labiau priimtina platesniam skaičiui frakcijų“, – pirmadienį po susitikimo su „valstiečių“ frakcijos seniūnu žurnalistams teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė-Nielsen dėl Norkienės kandidatūros į vicepirmininkus: susidariau įspūdį, kad ji nesulauktų palaikymo

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į parlamento pirmininkės pavaduotojas teikia Aušrinės Norkienės kandidatūrą.

R. Karbauskis neatmeta galimybės nesiūlyti kitos kandidatūros

Parlamento vadovė neįvardijo, ką norėtų matyti savo pavaduotoju, ir teigė, kad kandidatą pasirinkti yra frakcijos reikalas, tačiau neoficialiai „valstiečiams“ minėta Rimos Baškienės pavardė.

„Tikriausiai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai tokio dydžio frakcijai nėra pasiūlomas Seimo pirmininko pavaduotojas. Nesu tikras, kad jis bus pasiūlytas rytoj“, – savo ruožtu sakė R. Karbauskis.

„Esu tikras, kad jeigu jis bus pasiūlytas, jis bus nubalsuotas, nesurinks balsų“, – pridūrė jis

R. Karbauskis neatmetė galimybės, kad Seimui nepatvirtinus A. Norkienės, „valstiečiai“ kitos nesiūlys.

„O kodėl mes turime keisti (kandidatą – BNS)?“ – klausė R. Karbauskis.

„Jie pasako, kad vienintelė Aušrinės Norkienės problema – kad ji yra lojali partijai. Dabar išeitų, kad kitas kandidatas, kuris tiktų, turėtų būti nelojalus partijai. Tai jie įžeidinėja Rimą Baškienę“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis tokį dešiniųjų elgesį, kai atmetama jų kandidatė į Seimo vicepirmininkes, vadino kerštu.

„Tokia „naujoji“ politinė kultūra. Iš tikrųjų, matyt, paprastas kerštas. Bet reikia suprasti, kad šiuo atveju ne mums skaudės, o šimtams tūkstančių žmonių, kurie yra balsavę už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatus. Skauda dėl to, kad jie nebus atstovaujami Seimo valdyboje“, – sakė jis.

R. Karbauskis neatmetė galimybės, kad Seimui jos nepatvirtinus, „valstiečiai“ kitos nesiūlys.

Antradienį parlamento posėdyje ketinama pateikti dar kelių Seimo vicepirmininkų kandidatūras.

Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas gali turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus. Tačiau koalicijos partneriai yra sutarę, kad jų bus šeši, ne mažiau kaip du iš jų turi būti opozicijos atstovai.

V. Čmilytė-Nielsen: koalicijos partneriai yra iš principo sutarę dėl ministrų

Valdančiosios koalicijos partneriai iš principo jau sutarė dėl ministerijų pasiskirstymo, o visi kandidatai bus paskelbti vienu metu vėliau šią savaitę, pirmadienį pranešė liberalų lyderė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Iš principo esame apsisprendę, tačiau esame sutarę, kad pernelyg anksti atskirų pavardžių neminėsime, kaip ir sričių pasiskirstymo, o kai visos pavardės bus aiškios kaip ir visos sritys, jos bus paviešintos“, – LRT RADIJUI pirmadienio rytą sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Vienu ypu padarysime pareiškimą apie ministrų pavardes (...). Gali atsitikti taip, kad iki šios savaitės pabaigos tai jau taps vieša“, – pridūrė Liberalų sąjūdžio vadovė.

Vėliau pirmadienį V. Čmilytė-Nielsen žurnalistams Seime patvirtino, kad „preliminariai derybos yra baigtos“ ir laukiama Prezidentūros atsakymo.

„Tarp trijų partijų esame išsidėlioję ir atsakomybės sritis, preliminariai derybos yra baigtos. Dabar laukiame Prezidentūros atsakymo“, – teigė Seimo pirmininkė.

Pagal koalicijos susitarimą, konservatoriai deleguoja premjerę Ingridą Šimonytę ir devynis ministrus, Laisvės partija turės tris ministrus, o Seimo pirmininko poziciją gavęs Liberalų sąjūdis deleguos du ministrus.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58