Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.12 17:18

Seimo Pirmininkei įteikti 48 parlamentarų parašai dėl neeilinės sesijos sušaukimo

ELTA 2016.02.12 17:18

Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei įteikti 48 Seimo narių, siūlančių sušaukti neeilinę sesiją, parašai. Ją siūloma sušaukti nuo vasario 17 d.

„48 parašai – tai daugiau negu minimalus reikalavimas, norint sukviesti neeilinę sesiją“, – žurnalistams sakė Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Pasak jo, pagrindiniai sesijos klausimai yra susiję su „dabartinės valdžios įvairiomis korupcinėmis istorijomis“. „Vienas iš pagrindinių akcentų, kuris paskatino sukviesti neeilinę sesiją, buvo Darbo partijos byla“, – sakė A. Kubilius.

Opozicija siūlo neeilinėje sesijoje pradėti apkaltos procedūrą „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui.

„Tam reikės kreiptis į Konstitucinį Teismą. Siūlome spręsti keletą įstatymo spragų, kurias šita byla atskleidė“, – sakė A. Kubilius.

Jis siūlys priimti Politinių partijų įstatymo pataisas, užkertančias kelią partijų reorganizavimuisi tais atvejais, kai partija kaip juridinis asmuo yra įtariama padariusi korupcinį nusikaltimą ir yra pradėtas teisminis procesas.

Opozicija taip pat siūlys priimti Baudžiamojo kodekso pataisas ir aiškiai įtvirtinti atsakomybę už nusikaltimus prieš demokratinę politinę sistemą, pavyzdžiui, bandymą šią sistemą ardyti finansuojant rinkimų kampanijas iš nelegalių šaltinių.

Neeilinėje sesijoje planuojama diskutuoti ir apie alkoholizmo mažinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi