Lietuvoje

2020.11.16 16:43

Nuo posūkio į politiką Bartoševičiaus žinoma teta neatkalbinėjo: buvo sakiusių, kad ten tikčiau

Rita Miliūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Langas į valdžią“, LRT.lt2020.11.16 16:43

Dešimčiai laidų atėjęs į „Dviračio žinias“, Kristijonas Bartoševičius daugumai tapo atpažįstamas kaip apsukrus ir dažnai ciniškas „verslininkas“ Saulius Poška, kurio vaidmenyje visgi praleido kur kas ilgiau – dešimt metų. Artimiausi ketveri bus Seime, į kurį kandidatuoti aktorius ir ekonomikos mokytojas sako pirmą kartą susimąstęs 2016-iais, po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos triumfo ankstesniuose rinkimuose.

„Mėslitos“ direktorius S. Poška taip prigijo, jog K. Bartoševičius sako prie užkalbinti ar nusifotografuoti norinčių žmonių kadaise pripratęs pats ir prie to spėjęs pripratinti draugus. Tuomet dar pradedančiojo režisieriaus Tado Vidmanto sumanytas amplua iš trumpalaikio projekto virto reguliariu satyrinių „Dviračio žinių“ veidu.

„Iš pradžių Haroldas Mackevičius taip ir pasakė – jeigu eis, gal kažkurį laiką ir ilgiau pasifilmuosim, o jeigu ne, gali būti, kad po mėnesio ar dviejų – nes reitingai šiek tiek vėluoja – žiūrėsime, priklausomai nuo rezultatų, galbūt ir išsiskirsime labai greitai“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Langas į valdžią“ pasakojo K. Bartoševičius.

Kristijonas Bartoševičius iš „Dviračio žinių“ keliasi į Seimą: užteks kritikuoti, nori keisti

Turtingo verslininko personažą nuo jo atlikėjo ne visi atskyrė, dėl to K. Bartoševičius sako iš nepažįstamųjų netgi sulaukęs prašymų finansiškai paremti. Tai stebino, mat jei personažas būtų realus žmogus, jį vargiai galima būtų pavadinti maloniu, sako jo įkūnytojas.

„Per tuos 10 metų mano personažas iš tikrųjų labai daug pasakė, kartais būdavo labai sunku filmuotis. Negaliu sakyti, kad tai kaip nors prieš mano valią, bet stabteli, būdavo, ir pagalvoji: juk tai esu ne aš ir galiu tai pasakyti. Nes kartais tai žiaurūs dalykai, ne prie širdies man toks žmogus būtų, jei toks mano draugas būtų“, – kalbėjo K. Bartoševičius.

Dabar vaidyba televizijoje, kaip ir ekonomikos mokytojo darbas, bent jau kuriam laikui liks užnugaryje. Nors vienmandatėje Šalčininkų-Vilniaus apygardoje surinko 6,48 proc. balsų ir liko ketvirtas, ryškus šuolis daugiamandatės apygardos sąraše į Seimą leido patekti – kandidatavęs 98-oje vietoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąraše, suskaičiavus pirmumo balsus K. Bartoševičius atsidūrė 43-ioje.

Apie įsitraukimą į politiką K. Bartoševičius sako pagalvojęs per praėjusius parlamento rinkimus, todėl laiko apmąstyti geriau ir pasiruošti buvo.

„Pati pirmoji žiežirba turbūt buvo prieš ketverius metus, 2016-ųjų spalio mėnesį, kai su draugais stebėjome Seimo rinkimus. Apėmęs pyktis, neviltis, nepasitenkinimas, liūdesys – tie sumišę sako, gal dabar tau jau pats metas prisiimti atsakomybę ir lyderystę ir kažką keisti, nes ne žodžiais, o darbais mes tėvynę mylim.

Galima kritikuoti, kažką sakyti, arba atsinešti kažkokias savo įgytas kompetencijas ir padaryti pokytį, o ne tik kritikuoti kitą. Jeigu nepatinka, kaip kiti daro, tu keiti tai – keičiu ir balsuodamas, žinoma, bet 2016 m. to nepakako“, – pasakojo laidos pašnekovas.

Nuo sprendimo artimieji neatkalbinėjo, tarp jų ir viešumoje dažnai matoma teta – Investuotojų forumo pirmininkė Rūta Skyrienė. Kita K. Bartoševičiaus teta dirba vyresniąja patarėja Seimo kanceliarijos Teisės departamente.

„Visi žmonės, kuriems iš pradžių labai privačiai pasakiau, kad „galvoju apie tai, ką tu manai?“, iš tikrųjų labai palaikė. Buvo žmonių, kurie pasakė frazę „tu ten tiktum“, – sakė K. Bartoševičius.

Pašnekovas svarsto, kad Seime galėtų dirbti Švietimo ir mokslo komitete, artimu jo profesinei veiklai – pedagogikai. Nors prasmės ekonomikos mokytojo darbe sako niekada nepasigedęs, apsispręsti sukti į politiką, pasak K. Bartoševičiaus, padėjo išgirstas paraginimas.

„Labai gerai, darai pokytį 300 vaikų. O kas, jeigu tavo sprendimai darytų pokytį 3 milijonams?“, – tada pagalvoji, oho, galbūt tai yra vertas argumentas“, – kalbėjo K. Bartoševičius.

Pokyčiams švietimo sistemoje reikia naujų žmonių ir pastangų ne tik „iš apačios“, t. y. mokytojų gretose, tačiau ir politikoje.

„Nenorėčiau idealizuoti savęs kaip fenomenalaus mokytojo, manau, kad tokių yra, ir svarbiausia, kad jų yra visoje Lietuvoje, tik kol kas labai mažas kiekis.

Bet tie mokytojai kuo toliau, tuo drąsiau kalba, pasakoja apie šiek tiek pasenusį modelį, kuris yra Lietuvoje ir kuriam reikia pokyčio. Aš manau, kad tas pokytis ateis su naujais mokytojais ir naujais sprendimų priėmėjais Lietuvos parlamente ir galbūt ministerijoje“, – teigė Seimo narys.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidos „Langas į valdžią“ įraše.

Populiariausi

Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10
Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00