Lietuva jau 10 dienų vėl gyvena karantino sąlygomis. Įvestas siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, kol kas jis leidžia kalbėti tik apie stabilizacijos požymius, sako šalies vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.
Pirmadienio rytą paskelbtais preliminariais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje per pastarąją parą užfiksuoti 1152 teigiami koronaviruso atvejai. Išsamesnę informaciją maždaug vidurdienį skelbs Sveikatos apsaugos ministerija.
LRT RADIJUJE kalbėjusi L. Ašoklienė sako, kad yra santūrų optimizmą galinčių kelti ženklų.
„Per dieną registruojami susirgimų skaičiai išlieka aukšti, taip pat kasdien registruojami ir mirties atvejai, tai kelia didžiulį nerimą. Tačiau galima pastebėti, kad susirgimų skaičiaus kilimas nebėra toks spartus, kaip buvo prieš keletą savaičių, kai turėjome jį augantį vos ne dvigubai-trigubai kiekvieną savaitę“, – sakė vyriausioji epidemiologė.
Pasak jos, „yra požymių, kad situacija stabilizuojasi“, tačiau dar reikia laiko. „Kol kas apie labai efektyvų, didžiulį pokytį ankstoka kalbėti, tačiau priemonės tą duoti turi“, – pridūrė ji.
Sekmadienį paskelbta, kad per parą patvirtinti 1372 nauji koronaviruso atvejai, dar 11 asmenų mirė. Ji priminė, kad savaitgaliais paprastai atliekama mažiau tyrimų nei darbo dienomis, tad ir nustatytų atvejų skaičius būna šiek tiek mažesnis.
„Reikia atsargiai vertinti, nes visada turime svyravimą savaitės dienų bėgyje, turėjome savaitgalį. Tas šiek tiek gali įtakoti“, – sakė L. Ašoklienė.
Vis dėlto bendras ligos pasklidimas visuomenėje šiuo metu yra laikytinas dideliu, teigė ji.
„Yra laboratorijų galimybės, žmogiškųjų išteklių galimybės, tai tas didinimas negali būti iki bet ko. Labiausiai kas neramina, tai (...) teigiamų tyrimų dalis visoje struktūroje. Šiuo metu teigiami tyrimai sudaro apie 10 proc. ir netgi šiek tiek daugiau, ir tai yra daug, virusas išties plačiai paplitęs tarp mūsų“, – kalbėjo L. Ašoklienė.