Lietuvoje

2020.11.16 10:38

Dalis ministrų duonos atsikandusių politikų apie valdžią nebegalvoja, kiti gręžiasi į privatų sektorių

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.16 10:38

Naujos kadencijos Seimas dvi–tris savaites dirbs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vyriausybe. Po parlamentarų priesaikos Vyriausybė grąžino savo įgaliojimus prezidentui Gitanui Nausėdai ir šis pavedė ministrams laikinai eiti savo pareigas, kol darbą pradės dešiniųjų koalicijos suformuotas ministrų kabinetas.

Sauliaus Skvernelio Vyriausybė kaip nuolatinė praėjusią savaitę rinkosi į paskutinį posėdį. Penki ministrai bent jau ketverius metus iš politikos nesitrauks, jie išrinkti į Seimą. O devyniems – teks ieškotis darbo.

Ministrų kelias į Vyriausybę buvo skirtingas. Kaip ir prezidento Gitano Nausėdos palankumas. Susisiekimo ministras dėl jį lydėjusių skandalų net buvo nepageidaujamas prezidentūroje. Ką veiks baigęs ministro karjerą, Jaroslavas Narkevičius sako dar negalvojęs.

Panorama. Postus paliekantys ministrai svarsto apie ateities planus

„Nemąsčiau, atvirai kalbant, bet manau be darbo neliksiu. Iš principo, kažkokių pasiūlymų nėra, tiesiog, atvirai kalbant, dar nesikoncentruoju ties tuo, tačiau visokiausi pamąstymai pamažu, pamažu artėja“, – sako J. Narkevičius.

Ministrai apie savo ateities planus nelinkę atvirauti. Vis dėlto dauguma jų pabrėžia – su politika nieko bendro nebenori turėti.

„Kol kas labai tiksliai negaliu pasakyti, bet tikrai politikoje nebebūsiu. Dėl to nei liūdna, nei džiugu, tiesiog kitas gyvenimo etapas, bet jis ir buvo toks iš tikrųjų suplanuotas. Matyt eisim į privatų verslą“, – nurodo laikinasis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Antrą kartą į tą pačią upę įbridęs arba dukart švietimo ministru buvęs Algirdas Monkevičius sako niekur kitur gyvenime nėra dirbęs tik švietimo srityje, tad nuo jos nežada pabėgti ir nebebūdamas ministru.

„Aš esu pedagogas, tai manau turėsiu save kur realizuoti, jokių problemų nematau. Aš tik aukštajame (moksle dirbau – LRT.lt) paskutiniu metu, viduriniam jau senokai nesu dirbęs, tai nežinau, matysiu, nesu dar iki galo apsisprendęs“, – kalba A. Monkevičius.

„Planuoju grįžti į akademinę veiklą. Turiu ten daug planų, kurių negalėjau realizuoti per savo įstaigos vadovo darbą, vėliau ministro. Dabar noriu sugrįžti ir padaryti, kas seniai laukia“, – atvirauja laikinasis kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Finansų ministras Vilius Šapoka vienas iš ministrų išdirbęs visą kadenciją, bet politika taip ir nesusižavėjęs. Į ministro kėdę jis sėdo iš Lietuvos banko. Tačiau ar ten grįš, neatskleidžia.

„Kol kas neturiu jokių planų, pasibaigs kadencija, pailsėsiu ir tada sugalvosiu“, – teigia V. Šapoka.

„Knygos nerašysiu, knygą greičiau skaitysiu. Bet jeigu jūs kurtumėt verslą, aš prie jūsų prisidėčiau, jeigu jūsų idėja man pasirodytų patraukli“, – nurodo laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

„Pirmiausia, tai daugiau laiko liks šeimai – turiu du mažus vaikus, žmona daug skirdavo dėmesio jiems, dabar aš galėsiu skirt daugiau dėmesio“, – apie savo planus kalba laikinasis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Šios Vyriausybės populiariausias ministras Linas Linkevičius ne tik liks be ministro portfelio – jis nepateko ir į Seimą. Kalbėti apie savo planus Linkevičius nepanoro.

Užsidarius Vyriausybės, penkiems ministrams, atsivėrė Seimo durys. Ketverius metus darbą turės Kęstutis Mažeika, Aurelijus Veryga, Linas Kukuraitis, Rita Tamašunienė ir Andrius Palionis.

Populiariausi