Lietuvoje

2013.02.28 15:46

Prezidentė Žaislų muziejui įteikė trispalvę

LRT.lt2013.02.28 15:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankydamasi sostinės Žaislų muziejuje jo įkūrėjams už originalų Vasario 16-osios paminėjimą įteikė šalies trispalvę.

Muziejuje dvi pirmas vasario savaites lankytojai kartu su darbuotojais iš popierinių laivelių kūrė mūsų šalies vėliavą.

„Meilė Tėvynei prasideda šeimoje. Nuo mažų dienų mokomės kalbėti lietuviškai ir švęsti savo šalies šventes. Džiugu, kad vieta, kurioje atgimsta mūsų vaikystė, turės tokią išradingą ir unikalią šeimų sukurtą vėliavą“, – apsilankiusi muziejuje sakė šalies vadovė.

Lietuvai minint 95-ąsias Valstybės atkūrimo metines, Prezidentė kvietė šalies bendruomenes pasidalyti idėjomis, kaip bus švenčiama Vasario 16-oji jų krašte. Per beveik dvi savaites buvo užregistruota per 200 įvairių iniciatyvų iš visos Lietuvos.  

Šalies vadovė valstybinę vėliavą jau yra padovanojusi Lietuvos moksleivių sąjungai, Mykolo Biržiškos mokyklai, Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenei, Kruonio gyventojams, Platelių gimnazijai, Butrimonių bendruomenei ir Pasaulio lietuvių bendruomenei.

Žaislų muziejus, kuriame seni žaislai atgimsta naujam gyvenimui, sostinėje įkurtas praėjusiais metais. Didžiąją dalį esančių žaislų muziejui dovanoja Lietuvos žmonės. Nuo Vasario 16-osios čia eksponuojama ir unikali iš 1500 popierinių laivelių sukurta mūsų šalies trispalvė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.