Lietuvoje

2016.02.11 16:27

Sūnų į šulinį įmetusi jauna mama pripažino kaltę

Paulius Garkauskas, Rafael Achmedov, DELFI.lt2016.02.11 16:27

Marijampolės rajono apylinkės teismas šiuo metu sprendžia, kokią kardomają priemonę skirti 19-metei K. A., kuri trečiadienio rytą į šulinį įmetė savo 7 mėnesių sūnelį. Laimei, skaudžios tragedijos išvengta – berniuką išgelbėjo kaimynas. Dabar jaunai mamai teks atsakyti už savo poelgį – jai pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo nužudyti mažametį asmenį.

Trečiadienio rytą policijai pranešta, kad Šakių r., Papartynų kaime motina (gim. 1996 m.) į šulinį įmetė savo 7 mėnesių kūdikį.

Kaltę pripažįsta

Į teismą atvesdinta mergina veidą slėpė po skara. Jos rankos buvo surakintos antrankiais.

Neoficialiomis žiniomis, mergina galėjo sirgti depresija. DELFI šaltiniai teigė, jog problemų susijusių su šia sudėtinga liga mergina turėjo dar nuo paauglystės.

Po pusantros valandos trukusios apklausos prokuroras Andrius Kiuršinas teigė, jog mergina prisipažįsta, jog norėjo vaiką nužudyti.

„Buvo atlikta apklausa pas ikiteisminio tyrimo teisėją. Aš kreipiausi dėl kardomosios priemonės suėmimo skyrimo. Teisėja sakė, kad sprendimas bus rytoj“, – teigė A. Kiuršinas. Sprendimą teismas skelbs penktadienio rytą.

Moteris neslėpė, kad savo vaikutį norėjo nužudyti.

„Negaliu spręsti apie jos psichinę būklę – tai padarys ekspertai. Ji iš esmės pripažino padariusi šią veiką. Sako, kad gailisi to, ką padarė. Ir papasakojo aplinkybes, kaip tai padarė. Ji teigia, kad norėjo tą vaiką nužudyti, nes nenorėjo auginti. Kodėl nenorėjo? Konkrečių priežasčių nenurodė. Aš kaip suprantu, susidėjo visi motyvai – finansiniai, emociniai, medicininiai. Vienos konkrečios priežasties nėra. Šiaip, pasakė, kad nenori auginti ir viskas“, – teigė prokuroras.

Artimiausiu metu mergina bus perduota medikams, kurie įvertins jos psichinę būklę.

„Be abejo, bus siūloma skirti ekspertizę ir priklausomai nuo rezultatų žiūrėsime, kaip elgtis toliau“, – teigė A. Kiuršinas.

Teigiama, kad dieną prieš kraupų įvykį mergina išgėrė neaiškias tabletes, tačiau nusikaltimo rytą, kaip ji pati teigia, jokių medikamentų nenaudojo.

Teismo prašoma merginą suimti maksimaliam terminui – 3 mėn.

Įmetė į šulinį ir uždengė

Papartynų kaimo gyventojas Algimantas Brazaitis trečiadienio ryto, matyt, nepamirš visą gyvenimą. Į vyro namus apie 9 val. klykdama įbėgo šalia gyvenanti kaimynė.

„Nužudžiau savo vaiką – įmečiau į šulinį“, – klykė moteris.

Nieko nelaukdamas A. Brazaitis nuskubėjo prie kaimynės šulinio. Šis buvo uždengtas šiferio lakštais. Įmetusi į šulinį berniuką moteris jį dar ir uždengė.

Vyras skubiai patraukė lakštus ir išvydo vandens paviršiuje plūduriuojantį berniuką. Vandens lygis buvo pakankamai aukštas, todėl atsiklaupęs ant kelių A. Brazaits pasiekė vaiką ir jį ištraukė. Vyras nusinešė berniuką į namo vidų ir pradėjo gaivinti.

„Iš pradžių vaikas nerodė jokių gyvybės ženklų. Ėmiau gaivinti, spaudžiau krūtinę. Netrukus vaikas ėmė kosėti, iš burnos išbėgo vanduo“, – prisimena A. Brazaitis.

Kol vyras gaivino berniuką, vaiko motina iškvietė medikus. Atvykęs ekipažas motiną ir vaiką išvežė į ligoninę.

Įtarimų nekėlė

A. Brazaitis nieko blogo negalėjo pasakyti apie vienišą motiną – šeima gyveno vienkiemyje keli kilometrai nuo Šakių, augino žąsis.

„Gyveno tvarkingai, negirtavo“, – pasakoja A. Brazaitis.

Kaimynas sako nepastebėjęs, jog moteris keistai elgtųsi. Jam nekilo minčių, kad ji gali būti psichiškai nesveika.

DELFI primena, kad sausio pradžioje Lietuvą sukrėtė tragedija Saviečių kaime, Kėdainių rajone, kai tėvas įmetė savo du mažamečius vaikus į šulinį. Abu vaikai mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.