Lietuvoje

2020.11.14 17:58

Šalia Klaipėdos tyliai kyla krematoriumas

ELTA2020.11.14 17:58

Verslininkai skelbia, kad vos keliolika kilometrų nuo uostamiesčio lygiai po metų pradės veikti krematoriumas. Prieš kelerius metus buvo planų pačioje Klaipėdoje, Joniškės gatvėje esančiuose laidojimo namuose, įrengti kremavimo liniją, tačiau tam kelią užkirto netoliese gyvenantys klaipėdiečiai. Panašu, kad krematoriumas netrukus ims veikti kitoje vietoje, rašo „Kauno diena“.

Prieš kelerius metus pasirodė žinia, kad krematoriumą ketinama statyti ir Klaipėdos rajone, netoli Lėbartų kapinių – miško teritorijoje Toleikių kaime, Dovilų seniūnijoje.

Dabar paskelbta, kad krematoriumo kompleksas prie Klaipėdos atsidarys kitąmet. Projekto vystytojas Stasys Gvažiauskas sako, kad sutarties su statybų rangovu pabaiga numatyta 2021 metų spalio mėnesį, realiausia, kad nuolatinė veikla bus pradėta kitų metų lapkritį. Šiuo metu būsimo komplekso vietoje vyksta intensyvūs statybos darbai, o Italijoje gaminama krematoriumo įranga.

Pasak jo, dėl modernios įrangos kremavimo paslauga naujajame komplekse užtruks tik apie valandą, kai dabar Lietuvoje veikiančiame krematoriume klientai turi laukti mažiausiai 3 valandas. Ritualinių paslaugų kompleksas statomas maždaug 15 km nuo Klaipėdos, šalia Lėbartų kapinių.

Klaipėdiečiai veikiausiai gali nusiraminti, du krematoriumai apskrityje nėra reikalingi, todėl tikėtina, kad veiks tas, kuris veiklą pradės pirmasis, rašo „Kauno diena“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.