Lietuvoje

2013.02.28 15:31

Žiniasklaida: V. Uspaskicho ir R. Pakso partija vadinsis Darbo ir tvarkos partija

ELTA 2013.02.28 15:31

Jungtinė politinė jėga, į kurią vienysis Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijos, greičiausiai bus pavadinta Darbo ir tvarkos partija (DTP).

Jungtinė politinė jėga, į kurią vienysis Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijos, greičiausiai bus pavadinta Darbo ir tvarkos partija (DTP).

Toks pavadinimas yra šiomis dienomis rezervuotas Registrų centre, todėl greičiausiai jis bus teikiamas patvirtinti jungtiniam abiejų partijų kongresui, kuris numatomas balandį, skelbia vz.lt.

Paraišką rezervuoti DTP pavadinimą Registrų centrui dar 2013 m. vasario 19 d. pateikė Roberta Pečeliūnaitė. Ji yra viena iš jaunimo organizacijos „Darbas“ aktyvisčių.

„Darbas“ yra susijęs glaudžiais politiniais ryšiais su Darbo partija. 2008 ir 2012 m. Seimo rinkimuose šios organizacijos pasiūlyti kandidatai dalyvavo Darbo partijos iškeltuose sąrašuose.

Vz.lt gavo patvirtinimą, kad DTP pavadinimas laikinai įtrauktas į Juridinių asmenų registrą.

Ta pati R. Pečeliūnaitė pateikė Registrų centrui paraišką ir dėl pavadinimo „Darbo ir Tvarkos partija“. Bet pastarasis nebus rezervuojamas, nes yra tapatus pirmajam, skiriasi tik tuo, kad čia žodis „tvarkos“ parašytas didžiąja raide.

Jaunimo organizacijoje „Darbas“ R. Pečeliūnaitė yra iždininkė, todėl turi priėjimą prie Registrų centro.

„Manęs buvo paprašyta rezervuoti ir aš tai padariau“, – sakė ji vz.lt.

Paklausta, ar tai reiškia, kad jungtinė partija greičiausiai vadinsis DTP, R. Pečeliūnaitė atsakė: „Jeigu rezervuojame tokį pavadinimą, tai, matyt, taip. Bet kuriuo atveju dėl pavadinimo spręs jungtinis kongresas“.

Vienas iš Tvarkos ir teisingumo partijos lyderių Valentinas Mazuronis VŽ patvirtino, kad jungtinė partija išties gali vadintis DTP.

„Tačiau galutinai dėl to dar nėra nuspręsta. Apie tai dar diskutuojama. Tačiau principas jau aiškus – jungtiniame pavadinime turi atspindėti abiejų besijungiančiųjų partijų pavadinimų elementai“, – sakė V. Mazuronis. Jis tikino, kad abiejų partijų nariai „ras būdų susijungti“, netgi jeigu finansinėmis machinacijomis kaltinamos Darbo partijos teismas atsižvelgtų į prokuroro prašymą uždrausti šiai partijai reorganizuotis.

Viktoro Uspaskicho vadovaujama Darbo partija bei Rolando Pakso partija Tvarka ir teisingumas jau pradėjo susijungimo procesą. Vasario 24 d. įvyko abiejų partijų tarybų posėdžiai, kuriuose balsų dauguma nuspręsta suformuoti darbo grupes, turinčias per mėnesį suderinti įvairius susijungimo klausimus – pradedant įstatais, politine programa, baigiant partijos pavadinimu ir klausimu dėl to, kas taps naujosios partijos pirmininku.

Planuojama, kad jungtinis DTP kongresas įvyks balandį.

Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06