Lietuvoje

2020.11.13 16:45

„Valstiečiai“, socialdemokratai ir „darbiečiai“ apsisprendė – dirbs opozicijoje, bet Paluckas bendrą susitarimą neigia

atnaujinta 19.59
Gytis Pankūnas, LRT.lt, Dainora Karklytė, ELTA2020.11.13 16:45

Penktadienį Seime nestigo – parlamentarai prisiekė, Viktorija Čmilytė-Nielsen išrinkta Seimo pirmininke, o po svarstymų ir nuomonių pokyčių bendrai dirbti nusprendė opozicines frakcijos.

Tai penktadienio vakarą pranešė „valstiečių“ frakcijos seniūno pavaduotoja Guoda Burokienė, Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas ir Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotoja Ieva Kačinskaitė- Urbonienė.

„Valstiečių“ frakcijos seniūnas yra Ramūnas Karbauskis, jo pavaduotojais yra Jonas Jarutis ir Guoda Burokienė.
Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas yra Algirdas Sysas, jo pavaduotoja – Orinta Leiputė.

Seimo narys Vigilijus Jukna išrinktas Darbo partijos frakcijos seniūnu. Jo pavaduotoja – Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Seimo statutas numato, kad Seimo narių frakcijos arba jų koalicijos, nesutinkančios su Vyriausybės programa, gali pasiskelbti opozicinėmis.

Opozicinėmis frakcijomis laikomos tokios frakcijos ar jų koalicijos, kurių Seime paskelbtose politinėse deklaracijose išdėstytos jas nuo Seimo daugumos skiriančios nuostatos.

Opozicinėms frakcijoms ir koalicijoms garantuojamos visos Seimo statute numatytos frakcijų ir koalicijų teisės. Šios teisės jokia dingstimi negali būti apribotos.

„Valtiečių“ lyderis apie susitarimą kalbėjo dar popietę

„Sutarimas toks, kad kursime opozicinių frakcijų koaliciją ir tada turėsime opozicijos lyderį, jis bus rotuojamas. Toks kol kas yra sutarimas“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jis pažymėjo, kad frakcijų koalicijos sukūrimo dokumentas nėra pasirašytas, tačiau sutarimas tarp frakcijų esą yra.

R. Karbauskio teigimu, Seimo opozicijos lyderis bus keičiamas kas pusmetį.

G. Paluckas: jokio susitarimo dėl darbo opozicijoje nėra

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui pranešus, kad „valstiečių“ frakcija dėl bendro darbo opozicijoje sutarė su socialdemokratais ir „darbiečiais“, socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pareiškė, kad jokio susitarimo dar nėra.

Pasak jo, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Darbo partija ir „valstiečiai“ buvo susitikę aptarti tolimesnį darbą opozicijoje, tačiau, pabrėžė G. Paluckas, joks galutinis susitarimas dėl konkrečios opozicijos darbo formos dar nėra priimtas.

„Ta beprotiška gyvenimo skuba. Aš suprantu, kad visi čia dabar nori viską per vieną naktį padaryti. Taip, mes esame opozicinė frakcija, bet jokio susitarimo nėra, nes būti ir negali. Yra kolegų „valstiečių“ pasiūlymas, kaip tai daryti“, – penktadienį Eltai sakė G. Paluckas.

Jo teigimu, socialdemokratai kitą savaitę spręs, ar priimti LVŽS frakcijos pasiūlymą dėl darbo opozicijoje.
„Mes tuos klausimus sprendžiame frakcijoje ir prezidiume, kuris bus kitą savaitę trečiadienį ir mes tą klausimą aptarsime – ar mes tą pasiūlymą priimame. Susitarimo nėra, čia gal yra toks (R. Karbauskio – ELTA) geranoriškas noras manyti, kad tas pasiūlymas jau yra priimtas“, – teigė LSDP lyderis.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8
Gabrielius Landsbergis
5

Lietuvoje

2021.02.28 12:47

Landsbergis dar ketverius metus laikys konservatorių vairą savo rankose

partijos pirmininko komentaras; atnaujinta 14.11
5