Lietuvoje

2016.02.10 17:31

R. Malinausko dukrai sekasi: įsidarbino prie Druskininkų megaprojekto

Šarūnas Černiauskas, 15min.lt2016.02.10 17:31

Druskininkų mero Ričardo Malinausko dukra Evelina Malinauskaitė turi naują darbovietę. Anksčiau garsėjusi kaip Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) purtomo vandens parko darbuotoja, jauna moteris dabar dirba su kitu garsiu Druskininkų savivaldybės projektu.

E. Malinauskaitei darbo atsirado ne bet kur, o bendrovėje „Kautros keltuvai“. Ši įmonė eksploatuoja pernai paleistą lynų keltuvą, gabenantį keleivius nuo vandens parko iki Druskininkų „Snow“ arenos. Apie naują dukters darbovietę oficialią informaciją pateikė pats R. Malinauskas – savo atžalos ryšį jis pateikė atnaujintoje savo interesų deklaracijoje. Įrašas apie dukters darbą vandens parke iš mero deklaracijos taip pat nedingo.

„Kautros keltuvų“ vadovas Gintautas Pakusas portalui 15min.lt patvirtino įdarbinęs mero dukterį. Verslininkas tikina, jog sprendimui įdarbinti E. Malinauskaitę jos tėvo užimamos pareigos neturėjo jokios įtakos.

„Nejuokaukit. Su meru... nei su manim tais klausimais kalba, nei aš kalbu. Negi jūs galvojat, kad meras prašytų įdarbinti žmones?“ – sakė G. Pakusas.

„Ar tai būtų Petrauskaitė, Petrauskas, Malinauskas ar Žukauskas – neturiu jokio nusiteikimo arba dar kažko“, – pridūrė verslininkas.

Pasak jo, mero atžala įdarbinta rinkodaros specialistės pareigose ir dirba ne visu etatu, kartu dirbdama ir Druskininkų savivaldybės valdomame vandens parke.

„Vandens parke dirbantis žmogus yra įdarbintas ne visam etatui. Yra daliai etato priimtas į darbą, kadangi mes pradedam savo veiklą. Tai visiškai nesvarbu – ar tai mero žmogus, ar ne mero. Tiesiog žmogus dirba savo darbą“, – tęsė G. Pakusas.

Pasak jo, E. Malinauskaitė – toli gražu ne vienintelė nauja „Kautros keltuvų“ darbuotoja. Neseniai Druskininkuose veikti pradėjusi įmonė plečiasi ir, anot jos vadovo, ieškos ir daugiau darbo rankų.

„Paskui mes dar žmonių ieškosimės tam, nes dabar tiktai marketingo pradžia“, – prognozavo G. Pakusas.

Anot jo, E. Malinauskaitė priimta į darbą kaip ir visi kiti kolektyvo nariai – ieškant darbuotojų Druskininkuose.

„Aš susiradau. Vaikščiojau Druskininkuose. Skelbimų pilni laikraščiai. Mes kvietėmės žmones, darėme atrankas“, – prisiminė jis.

Pasak jo, Druskininkų keltuvas veikia sėkmingai. Atrakcija besinaudojančių turistų srautais „Kautros keltuvų“ vadovas nesiskundžia.

„Tikrai nemažai keleivių. Starto pradžioje buvo techninių trūkumų. Matyt, paskubėta, darbo pradžia paforsuota. Ir patys šveicarai [keltuvų tiekėjai], matyt, ne viską buvo sustygavę iki pabaigos. Dabar be techninių kliūčių keltuvas dirba – tuo džiaugiamės. Techninis darbas vyksta puikiai, bet prie paslaugos teikimo dar reikia padirbėti. Dėl to ir marketingo specialistų reikia – ir dar aš jų priimsiu“, – prisimindamas incidentus, kai keltuvas netrukus po starto buvo ne kartą sugedęs, sakė G. Pakusas.

Primename, jog E. Malinauskaitė buvo linksniuojama kaip viena iš kelių dešimčių Druskininkų politikų artimųjų, įdarbintų savivaldybės valdomose struktūrose. Vandens parke dirba ne tik mero, bet ir dar kelių įtakingų Druskininkų socialdemokratų šeimos nariai.

STT krečiamas vandens parkas – tik vienas R. Malinausko rūpestis. Druskininkų meras – specialusis liudytojas STT tyrime dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro legalizavimo. Tokiu pačiu titulu, per žingsnį nuo įtariamojo statuso, pasigirti gali ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. STT atstovas Ruslanas Golubovas portalą 15min.lt informavo, jog abiejų neseniai apklaustų politikų statusas šiame tyrime kol kas nėra pasikeitęs.

Trečiadienį savo parodymus STT davė ir premjeras Algirdas Butkevičius. Jis šiame tyrime yra paprastas liudytojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.