Lietuvoje

2016.02.10 16:47

Pirmadienį mitinguos pedagogai

ELTA2016.02.10 16:47

Pirmadienį vyriausybės vykdoma švietimo politika nepatenkinti pedagogai rengia mitingą. Jo metu bus reikalaujama atkurti mokinio krepšelį iki ikikrizinio lygio, kelti darželio auklėtojų ir mokytojų atlyginimus bei sumažinti mokinių skaičių klasėse.

Švietimo darbuotojus vienijančių profesinių sąjungų mitinge ketina dalyvauti apie 2000 pedagogų. 

„Neoficialus mitingo tikslas yra parodyti Vyriausybei ir Premjerui asmeniškai, kad mokytojai yra pasiruošę iki galo reikalauti to, kas jiems buvo pažadėta“, – Eltai sakė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius. 

Pedagogų profsąjungos reikš priekaištą Vyriausybei dėl neįgyvendinamos pedagoginių darbuotojų atlyginimų didinimo programos.

„Švietimo ir mokslo ministerija yra paruošusi penkerių metų pedagoginių darbuotojų atlyginimų didinimo programą. Dėl jos buvo sutarta, bet Vyriausybė teigia, kad šita programa neįgyvendinama. Tai vasario 3 dieną buvo paskutinis susitikimas. Iš esmės mums buvo pasakyta, kad valstybė nepajėgi mokytojams mokėti daugiau, nors kalbėjo, kad visi nori didinti atlyginimus“, – apgailestavo A. Jurgelevičius.

Pedagogai reikalaus atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 metų sausio 1 dieną. Tam reikėtų jį pakelti iki rugsėjo 1 dienos nuo dabartinių 1045 eurų iki 1093 eurų. 

Profesinių sąjungų nariai taip pat prašys ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 valandų per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinant tarnybinio atlygio koeficientus: nuo 2016 m. sausio 1 d. – 10 proc., o nuo rugsėjo 1 d. – dar 5 proc.ir nuo 2017 m. sausio 1 d. – 10 proc.

Mitinguotojai reikalaus palaipsniui kelti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientus: nuo 2016 m. sausio 1 d. – 5 proc., rugsėjo 1 d. – 5 proc., o nuo 2017 m. sausio 1 d. – 7 proc.

Jų sąraše yra reikalavimas šių metų valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. eurų išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.

Profesinės sąjungos nariai prašo kitąmet mažinti vaikų skaičių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 – 3 metų grupėse iki 10, 3 – 7 metų – iki 15 vaikų, bendrojo ugdymo mokyklų 1 – 4 klasėse iki 22, 5 – 12 klasėse iki 25 mokinių.

Švietimo bendruomenės mitingą organizuoja Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.