Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.10 16:00

Vicekancleris: mokytojų algos perkopia šalies darbo užmokesčio vidurkį

ELTA 2016.02.10 16:00

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus skeptiškai vertina „Eurydice“ švietimo informacijos centro pateiktą statistiką dėl mokytojų atlyginimų Lietuvoje ir teigia, kad statistiškai pedagogų atlyginimai perkopia šalies darbo užmokesčio vidurkį.

„Bėda ta, kad mažėja mokytojų krūvis ir, ko gero, mokytojai tuomet ne taip jaučia savo algos dydį. Nors sumažėjęs krūvis tikrai yra kitoks – valandos įkainis išlieka toks pats ir netgi auga, bet sumažėja pačių valandų“, – Vyriausybėje trečiadienį žurnalistams sakė R. Vaitkus.

Anot vicekanclerio, mokytojų atlyginimų augimą galėtų paskatinti etatinis apmokėjimas už darbą, taip pat mokyklų reorganizacija ir jungimas bei sprendimas dėl pensinio amžiaus pedagogų „likimo“.

„Ir tik tada (galima, – ELTA past.) galvoti apie papildomas injekcijas iš valstybės biudžeto, kurios galbūt būtų reikalingos mokytojų atlyginimams pakelti“, – pridūrė R. Vaitkus.

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis šalies pedagogo atlyginimas prieš mokesčių atskaitymą siekia 823 eurus, tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikiamais duomenimis, vidutinė alga šalies ūkyje prieš atskaičiuojant mokesčius yra 735 eurai. „Eurydice“ pateikiama informacija, vidutinis mokytojo atlyginimas Lietuvoje dirbant pilnu etatu ir be priedų, taip pat neatskaičius mokesčių per metus siekia 6 954 eurus per metus arba 579,5 euro per mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi