Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.10 20:00

Lietuvių gauja stos prieš teismą dėl prekybos žmonėmis ir narkotikų verslo

Panevėžio apskrities prokuratūros prokurorai kartu su policijos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis, nepilnamečių įtraukimo į prostituciją bei prekybos dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Netrukus į teisiamųjų suolą sės keturi Panevėžio, Kupiškio rajonų, Mažeikių gyventojai, kaltinami prekyba žmonėmis ir narkotikais. Gauja, kuriai vadovavo du Panevėžio rajono gyventojai, 2002–2012 metais iš Nyderlandų Karalystės vežė heroiną ir jį pardavinėjo Vokietijoje. Pardavinėti heroiną jie vertė ir dvi Kupiškio rajono gyventojas, jas atvilioję į Vokietiją pažadais surasti legalų darbą. 

Viena merginų, susigundžiusi pinigais, pati sutiko dirbti prostitute, kita – jos nepilnametė draugė – buvo priversta ja tapti. Pasak prokuroro, abiem atvejais nusikaltėliai pasinaudojo merginų socialine padėtimi, jas išnaudojo apie trejus metus.

Prokuroro teigimu, bylą sudaro daugiau nei 40 tomų, ją tiriant bendradarbiauta su Vokietijos ir Nyderlandų Karalystės teisėsaugininkais. Nusikaltėlių yra ir daugiau, kai kurie jau nuteisti ir atlieka bausmes Vokietijoje.

Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi