Lietuvoje

2020.11.12 20:31

Valdantieji į Seimo vicepirmininkus deleguos konservatorių Razmą

atnaujinta 21.25
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.11.12 20:31

Valdančioji koalicija sutarė dėl dalies kandidatų į Seimo valdybą. Valdantieji į parlamento vicepirmininkus teiks konservatorių Jurgį Razmą. Kitas kandidatūras į parlamento valdybą ketinama paskelbti vėliau. Kandidatų į ministrus sąrašas, kaip pranešė valdantieji, turėtų paaiškėti kitą savaitę.

Apie tai ketvirtadienio vakarą po daugiau negu dvi valandas trukusio valdančios koalicijos atstovų susitikimo žurnalistams pranešė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis. Jis teigė, kad penktadienį, pirmojo naujos kadencijos Seimo posėdžio metu, bus balsuojama dėl koalicijos kandidatės į Seimo pirmininkus, Liberalų sąjūdžio vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielen. Be to, posėdžio metu, pasak G. Landsbergio, bus tvirtinami du Seimo pirmininko pavaduotojai.

Valdantieji į Seimo vicepirmininkus deleguos konservatorių Razmą

„Rytoj koalicija, tikiuosi, vieningai palaikys Viktorijos kandidatūrą į Seimo pirmininkus. Taip pat sutarėme, kad rytoj bus teikiami du pavaduotojai: vienas iš valdančiosios daugumos, vienas – iš opozicijos“, – tikino G. Landsbergis.

Valdančiosios koalicijos deleguojamas kandidatas į Seimo vicepirmininkus – konservatorius Jurgis Razma. Parlamento opozicijoje besiruošiantys dirbti socialdemokratai anksčiau skelbė, kad į parlamento vicepirmininkus siūlys partijos pirmininką Gintautą Palucką.

Iš viso TS-LKD planuoja turėti tris Seimo pirmininko pavaduotojus, vieną – Laisvės partija. Liberalų sąjūdis lieka be parlamento vicepirmininko pozicijos. Dar viena Seimo pirmininko pavaduotojo pozicija atiteks parlamento opozicijai.

Naujos kadencijos Seime turėtų iš viso dirbti šeši parlamento vicepirmininkai.

G. Landsbergis teigė, kad kitų koalicijos partnerių kandidatūros į Seimo vicepirmininkus bus teikiamos kitą savaitę, antradienį.

„Nusprendėme, kad tai yra geriau. Dar tada ir išrinktoji Seimo pirmininkė turės galimybę susitikti ir aptarti kandidatūras su frakcijomis. [...] Seimo statutas tą leidžia“, – aiškino TS-LKD lyderis.

Konservatorių vadovas taip pat pranešė, kad ketvirtadienį valdantieji sutarė dėl komitetų kvotų ir preferencijų į komitetus. Koalicija nutarė, kad Liberalų sąjūdžiui atiteks trys, Laisvės partijai – du.

Kitų kandidatų į vicepirmininkus atskleisti neskuba

Liberalų sąjūdžio pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen, paklausta, ar nėra apmaudu, kad jos vadovaujama partija negavo nė vieno parlamento vicepirmininko pozicijos, tikino, kad dėl postų diskutuota, remiantis koaliciniu susitarimu.

„Taip ir vertinu, kad mes iš tiesų aptarėme tiek proporcijas, tiek ir tuos iš sutarimų kylančius postų pasidalinimus. Ir iš esmės esame matyt šituo sprendimu visi patenkinti“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Ji neatskleidė, kurio konkrečiai politiko kandidatūrą iš opozicijos teiks į Seimo vicepirmininkus penktadienį.

Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė teigė, kad dėl jos partijos kandidatų į Seimo valdybą spręs frakcija.

„Turime, žinoma, įsivaizdavimą. Bet, supraskite, Laisvės partijos frakcijoje yra 11 žmonių: kažkas taps komitetų vadovais, kažkas taps frakcijos seniūnu, kažkas galbūt išeis į Vyriausybę. Tai mes matome savo komandos paveikslą visame paveiksle ir dėl to truputėlį pasvarstysime kartu“, – aiškino A. Armonaitė.

Kai kurios pavardės aptartos su prezidentu

Kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė žurnalistams sakė, kad šiuo metu tebeyvksta diskusijos apie galimus kandidatus į ministrus. Anot jos, kandidatų į ministrus sąrašas turėtų būti paviešintas kitą savaitę.

„Vis dar tebevyksta dvišalės konsultacijos, kaip geriausiai atsižvelgti į koalicijos partnerių interesus ir pasiūlyti geriausius kandidatus tose pozicijose, kuriose yra daugiau negu vienas kandidatas arba daugiau negu vienos partijos kandidatas pretenduojantis. Dar tam reikia šiek tiek laiko. Manau, kad labai ilgai netruksime“, – tikino politikė.

Ji patvirtino kai kurių kandidatų į ministrus kandidatūras aptarusi su prezidentu Gitanu Nausėda, tačiau visų kandidatų sąrašo teigė šalies vadovui neįteikusi. Anot I. Šimonytės, prezidentas teiravosi, ar dalis viešojoje erdvėje įvardintų galimų kandidatų į ministrus iš tikrųjų gali tapti kandidatais.

„Tų pavardžių buvo daug ir, natūralu, reakcija buvo atitinkama. Jeigu buvo pavardės, kurios nėra svarstomos, tai ir buvo konstatuota. Pavardės, dėl kurių vyksta diskusija, patvirtinos, kad dėl jų vyksta diskusija“, – pokalbius su G. Nausėda apibūdino I. Šimonytė.

I. Šimonytė teigė, kad koaliciją formuojančioms partijoms ministerijų portfelių kvotos, dėl kurių jau buvo sutartą šios savaitės pradžioje, nebeturėtų keistis.

„Dėl to diskusijų nėra, yra diskusijos labiau dėl pozicijų į kurias pretenduoja kelių partijų atstovai, geri atstovai. Kadangi tik vienas žmogus gali būti šioje pozicijoje, tuomet lieka sutarti, ką galima pasiūlyti kitose institucijose“, – tikino kandidatė į premjerus.

Šią savaitę valdantieji nutarė, kad Liberalų sąjūdžiui atiteks du ministrų postai, Laisvės partijai – trys, o konservatoriams – devyni.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5