Lietuvoje

2020.11.12 19:11

Nemokami koronaviruso testai vienus Seimo narius papiktino, kitus įspėjo apie turimą užkratą

Edita Vitė, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2020.11.12 19:11

Penktadienį darbą pradeda 13-asis Seimas. Tam, kad nestrigtų jo darbas dėl infekcijos, Seimo pirmininkas pasirūpino galimybe nemokamai, be eilės, Seimo nariams pasidaryti koronaviruso testą. Tokiu sprendimu pasipiktino Seimo narys Bronislovas Matelis. Parlamentaras LRT RADIJUI teigia, kad tai įžūli privilegija ir testą pasidarė už savo pinigus.

Tuo tarpu Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė teigia, kad jokia čia ne privilegija. Maža to, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, pasinaudojusi tokia galimybe, sužinojo turinti užkratą.

Seimo narys B. Matelis piktinasi, kad į telefoną gavo kelias žinutes, kviečiančias nemokamai, be eilės, atlikti testą mobiliame punkte. Tokia galimybe pasirūpino Seimo vadovybė. „Žmogus 150 kartų negali prisiskambinti, kad užsiregistruoti. Jis karščiuoja, jis jaučia simptomus. O čia Seimo nariui paskambina iš mobilaus punkto telefonu ir ragina: „jūs atvyksite ar neatvyksite“.

Toks patogumas ir kontrastas jaučiasi su tuo, kas yra, ir ką gali mūsų valstybė! Jau trūksta mėgintuvėlių, dar velniai žino, ko trūksta. Ministras Veryga dar mums visko nepasako. Ir štai 141 Seimo narį įstato be eilės, o tai reiškia, kad 141 karščiuojantį patraukia kažkur ir sako, kad čia mus reikia tirti, ne va tai karščiuojantieji pakentės!“ – pasipiktinimą skambiai lieja Seimo narys B. Matelis.

Ir štai 141 Seimo narį įstato be eilės, o tai reiškia, kad 141 karščiuojantį patraukia kažkur ir sako, kad čia mus reikia tirti, ne va tai karščiuojantieji pakentės!

Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė teigia jokios privilegijos nematanti, nes Seimas pradėjęs darbą, negali sustoti. Be to, pasinaudojusi šia galimybe, R. Šalaševičiūtei nustatyta COVID-19 liga. Savo tyrimo rezultatų R. Baškienė sako dar laukianti.

„Labai didžiulis rūpestis. Laukia naujos sesijos, naujos kadencijos pradžia. Įsivaizduokime susirgusius Seimo narius ir neįvykstantį procesą. Tai Seimo pirmininko tikslas yra pakviesti, ne priversti, o pakviesti Seimo narius pasitikrinti, sudarant tam galimybę, – Seimo pirmininko iniciatyvą gina R. Baškienė. – Kai kurie kolegos labai emocingai išreiškė, kad tai baisinga privilegija, kad čia kažkas nusikalstamo. Labai džiaugiuosi, kad Seimo pirmininkas rekomendavo tai padaryti, ir kad Rimantė Šalaševičiūtė, nejausdama jokių simptomų, o jau po patikrinimo sužinojusi, kad serga, nedalyvaus iškilmingame priesaikos priėmime.“

Labai džiaugiuosi, kad Seimo pirmininkas rekomendavo tai padaryti, ir kad Rimantė Šalaševičiūtė, nejausdama jokių simptomų, o jau po patikrinimo sužinojusi, kad serga, nedalyvaus iškilmingame priesaikos priėmime.

Seimo narė R. Šalaševičiūtė teigia, kad koronaviruso testą darysis pakartotinai ir už jį susimokės. „Tikrai pasidarysiu dar vieną testą privačioje klinikoje, už kurį susimokėsiu, kad man būtų ramu, – tikina R. Šalaševičiūtė. – Mano fizinė savijauta yra puiki, tačiau psichologiškai jaučiu įtampą ir darosi nepakenčiama. Priėjau išvados, kad darysiuosi dar vieną mokamą testą, kad įsitikinčiau, ar tikrai taip yra.“

Neigiamą atsakymą sako gavęs Seimo narys Algirdas Sysas. „Antradienį turėjau kontaktą su užsikrėtusiuoju, tačiau testo rezultatas yra neigiamas. Puiku. Aš džiaugiuosi. Ar mes norime visi užsidaryti ir sėdėti izoliacijoje ar visgi, karts nuo karto pasitikrinti?

Niekas ne prieš, jei reikia, galime ir susimokėti. Aš jau du kartus tikrinausi – du kartus pasinaudojau ta proga. Nei vienu, nei kitu atveju nebuvo jokios eilės! Man labai keistai atrodo tos kalbos, kad yra ilgos eilės ir negalima ten patekti“, – stebisi A. Sysas.

Seimo narys Simonas Gentvilas sako taip pat būtų testavęsis, tačiau tai padarė pagal savo gyvenamąją vietą Klaipėdoje.

„Kiekvienas juk gali apsispręsti. Nėra juk prievolės būtinai eiti. Kai kurie išvis atmeta tokį pasiūlymą“, – teigia S. Gentvilas.

Plačiau apie Seimo nariams suteiktą galimybę nemokamai pasitikrinti dėl koronaviruso – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius


Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.18 16:30

COVID-19 situacijai gerėjant, ekspertai pristatė keturis karantino švelninimo scenarijus pasiektas lapkričio pradžios lygmuo; atnaujinta 17.43

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24